Jak przystroić stół na Święta Wielkanocne? (Chanti)

14. 04. 2017

Wielkanoc to szczególny czas, w którym cała rodzina zbiera się przy świątecznym stole. Warto więc zadbać o eleganckie dekoracje, które go przyozdobią i podkreślą tę wyjątkową, rodzinną atmosferę.

Wszystko zaczyna się od podstaw

Najważniejszą i najbardziej rzucającą się w oczy dekoracją wielkanocnego stołu jest zastawa. Święta to szczególny czas, dlatego nie mogą to być talerze, których używa się na co dzień. Idealnie sprawdzi się porcelanowa zastawa z motywami florystycznymi lub typowo świątecznymi - pisankami lub zajączkami.

Niemniej ważny jest obrus. Najlepiej, jeżeli będzie biały. Można do niego przyczepić delikatne dekoracje w odcieniach koloru żółtego, zielonego i jasnego, pudrowego różu, które podkreślą odświętny i wiosenny charakter uroczystości.

Kolorowo i ze smakiem

Święta Wielkanocne to święta wiosenne, warto jest więc postawić na kolory zwiastujące tę porę roku. Zielony, żółty i biały to barwy, które ożywią stół i jednocześnie podkreślą radość z budzącej się do życia przyrody. Szczególnie pięknie będą prezentować się kwiaty w tych kolorach, np. żonkile lub tulipany.

Świąteczne symbole

Pisanki, zajączki, kurczaczki i bazie - to symbole, które jednoznacznie kojarzą się ze Świętami Wielkanocnymi. Nie może ich więc zabraknąć na stole. Kieliszki na jajka z króliczkami, pojemniczki na przyprawy w kształcie pisanek, czy też świecznik z kurczaczkami to dekoracje, które z pewnością będą się świetnie prezentować.

Świąteczne dekoracje powinny podkreślać wyjątkowy charakter tego czasu, dlatego warto poświęcić czas na ich staranny wybór.

Obserwuj nas:

Sieci handlowe