Odnawianie mieszkania na wiosnę. Jak odświeżyć mieszkanie małym kosztem?

14. 02. 2020

Autor: Karolina Prominska

Odświeżenie mieszkania nie wymaga przeprowadzenia generalnego remontu. Wystarczy kilka drobnych zmian, by wnętrze zyskało nowy wygląd. Przedstawiamy wskazówki, jak odnowić mieszkanie na wiosnę.

odnawianie mieszkania

W żywych kolorach

Nie ma lepszego sposobu na metamorfozę wnętrza niż wprowadzenie do niego nowych barw. Wiosna to doskonały czas na taki zabieg. Dobrym rozwiązaniem będzie np. odmalowanie ścian. Dzięki temu odzyskają świeżość, a całe pomieszczenie odmieni się nie do poznania. W takiej sytuacji warto postawić na typowe wiosenne kolory, wśród których królują soczyste zielenie oraz energetyczne żółcie. Zwolennikom mniej radykalnych rozwiązań proponujemy podobne barwy, lecz w wariantach pastelowych. Pastele docenią także wielbiciele uniwersalnych projektów – na ich podstawie bez trudu można stworzyć aranżację nie tylko wiosenną, ale również na inne pory roku.

Nowe meble niskim kosztem

Duże pole do popisu w kwestii zmian aranżacji dają meble tapicerowane. Najprostszym rozwiązaniem jest przykrycie fotela lub sofy nową narzutą w innym kolorze. Możesz również pokusić się o nieco trwalszą odmianę wystroju, zlecając obicie ich na nowo. To świetna okazja nie tylko, by odświeżyć wygląd mieszkania, ale też wprowadzić nieco więcej koloru. Taki zabieg zaleca się zwłaszcza we wnętrzach urządzonych w stylu skandynawskim; stonowane aranżacje bazujące na bieli i szarościach warto przełamać dodatkami w żywych kolorach, np. turkusowym, ogniście czerwonym czy wiosennie zielonym.

Magia dodatków

Nową energię we wnętrzu mogą wprowadzić nawet nieistotne z pozoru drobiazgi. Utrzymane w soczystych barwach wspomniane już narzuty, kolorowe zasłony, dywany czy poduszki będą doskonałym urozmaiceniem dawnej aranżacji. Taki zabieg nie wymaga dużych nakładów finansowych, a potrafi nadal wnętrzu zupełnie nowy charakter.

rośliny domowe

Flower power

W ramach wiosennego odnawiania mieszkania warto zastosować nie tylko kolory, ale również desenie charakterystyczne dla tej pory roku. Wiosna kojarzy się oczywiście z przyrodą, odradzającą się po zimowym śnie. Naturalne wzory możesz wprowadzić również w aranżacji mieszkania. Motywy kwiatowe czy wzory liści świetnie sprawdzą się w formie naklejek na ściany lub ekskluzywnych fototapet. Nie zapominaj także o żywych kwiatach, które wprowadzą do wnętrza niepowtarzalną wiosenną atmosferę.

Lidl gazetka!

Obserwuj nas:

Popularne sieci handlowe

Miasta