10 sposobów na zaoszczędzenie pieniędzy na ogrzewaniu tej zimy

05. 10. 2022

Autor: Promoceny

Pogoda robi się chłodniejsza, a to oznacza, że Twój rachunek za ogrzewanie ma pójść w górę. Ale jest kilka rzeczy, które możesz zrobić, aby utrzymać swój dom przytulny bez rozbijania banku. Sprawdź te 10 sposobów, aby zaoszczędzić pieniądze na ogrzewaniu tej zimy.

1. Kup termostat programowalny 

Programowalny termostat pomoże Ci zaoszczędzić pieniądze na rachunku za ogrzewanie, umożliwiając ustawienie harmonogramu, kiedy ciepło powinno być włączone i wyłączone. Możesz ustawić go tak, aby wyłączał się, gdy nie ma Cię w domu lub w nocy, gdy śpisz i włączał się na godzinę przed przebudzeniem lub powrotem do domu. W ten sposób nie marnujesz pieniędzy na ogrzewanie pustego domu.

2. Zamknij nieużywane pokoje 

Jeśli masz w domu pokoje, których nie używasz często, zamknij otwory wentylacyjne lub drzwi prowadzące do tych pomieszczeń, aby nie marnować pieniędzy na ich ogrzewanie. Możesz również zamknąć nieużywane pokoje całkowicie zamykając drzwi i używając grzejnika w pokoju, z którego faktycznie korzystasz.

3. Izoluj swój dom 

Upewnij się, że Twój dom jest dobrze zaizolowany, aby ciepło nie uciekało przez pęknięcia w ścianach lub wokół okien i drzwi. Pomoże to utrzymać ciepło w domu i obniżyć rachunki za ogrzewanie. Możesz kupić zestawy izolacyjne w większości sklepów z narzędziami lub zatrudnić profesjonalistę, który zrobi to za Ciebie.

4. Noś warstwy 

Zamiast podkręcać ogrzewanie, załóż sweter lub dodaj dodatkowy koc do łóżka. Zdziwisz się, o ile cieplej się poczujesz, gdy będziesz cały opatulony. I, oczywiście, pozwoli Ci to zaoszczędzić pieniądze na rachunku za ogrzewanie.

5. Użyj zasłon 

Powieś ciężkie zasłony nad oknami, aby pomóc utrzymać ciepło przed ucieczką przez nie. Albo, w ciągu dnia, otwórz zasłony i pozwól, aby naturalne ciepło słońca ogrzewało Twój dom za darmo. Tylko upewnij się, że zamkniesz zasłony ponownie w nocy, aby zapobiec ucieczce ciepła. 

6. Odwrócone wentylatory sufitowe 

Większość ludzi wie, że wentylatory sufitowe mogą pomóc w chłodzeniu domu latem, ale czy wiesz, że mogą również pomóc w ogrzewaniu go zimą? Wystarczy odwrócić kierunek łopatek, aby obracały się zgodnie z ruchem wskazówek zegara i spychały ciepłe powietrze w dół z sufitu, gdzie faktycznie może zrobić trochę dobrego.  

7 . Stopniowe obniżanie temperatury 

Jeśli obniżysz temperaturę na raz, poczujesz chłód na początku, a potem zajmie więcej czasu, aby ogrzać się ponownie po włączeniu ogrzewania (marnując energię w procesie). Więc zamiast tego, obniżać temperaturę stopniowo w ciągu godziny lub dwóch, aż będzie tam, gdzie chcesz, aby być-twoje ciało nawet nie zauważy różnicy, ale twój portfel na pewno będzie!  

8 . Wprowadź rośliny domowe 

Rośliny domowe nie tylko ładnie wyglądają, ale mogą faktycznie pomóc w regulacji temperatury too-they uwolnić wilgoć do powietrza, które pomaga nawilżyć suche powietrze (co czuje się zimniej) i pochłaniają dwutlenek węgla (co sprawia, że pokoje czuć cieplej). Tak więc posadzenie kilku roślin wokół domu może sprawić, że poczujesz się bardziej komfortowo, nie podkręcając zbytnio ogrzewania (i podnosząc wraz z nim rachunki za energię).  

9 . Mądrze używaj świec 

Świece są wielkie dla tworzyć ambiance ale mogą także pomagać ogrzewać pokój jeżeli używać strategicznie- umieszcza one blisko przeciągniętego okno lub drzwi pomagać blokować niektóre zimny powietrze od przychodzić w (właśnie być ostrożny no opuszczać one bez nadzoru dokąd mogli zaczynać ogień!).  

10. Upewnij się, że twój grzejnik działa prawidłowo

Może się to wydawać oczywiste, ale upewnienie się, że twój grzejnik działa prawidłowo jest jednym z najlepszych sposobów na zmniejszenie strat energii i obniżenie rachunków za ogrzewanie w tym sezonie zimowym - jeśli coś jest z nim nie tak, są szanse, że zużywa więcej energii niż musi (nie wspominając o tym, że twój dom jest mniej komfortowy). Więc poddaj go przeglądowi przed uderzeniem zimy, abyś mógł pozostać ciepły przez cały sezon bez rozbijania banku!
 

Obserwuj nas:

Popularne sieci handlowe

Miasta