Jak ciekawie spędzać czas z dzieckiem zimą? (Lux)

23. 02. 2017

Centrum Handlowe Turzyn Centrum handlowe
W dzisiejszych czasach rodzicom coraz trudniej zaplanować swój czas tak, aby spędzić jak najwięcej chwil z dziećmi. Natomiast wspólne doświadczenia są niezwykle istotne dla budowania prawidłowych więzi i mocnych relacji z dzieckiem.

Dzięki wspólnemu wykonywaniu zadań, ciekawej zabawie i przebywaniu ze sobą możemy lepiej się poznać oraz tworzyć nowe wspomnienia które pociechy zapamiętają na całe życie. O ile latem jest nam łatwiej wymyśleć ciekawy sposób na rozrywkę z dzieckiem, zimą może to okazać się sporym wyzwaniem. Nie należy jednak się zniechęcać, a na pewno warto zaproponować dziecku inne, ciekawe zajęcie niż spędzanie kolejnego popołudnia przed ekranem komputera. Poniżej przedstawiamy 5 pomysłów na wspólne spędzanie czasu z dzieckiem zimą:

Kultura

Wolny, zimowy czas warto wykorzystać na spotkanie dziecka z kulturą. Spektakle w teatrze lub kinie połączone ze spacerem lub ciekawą wycieczką to doskonały pomysł na wolny wieczór z dzieckiem.

Zabawa w kuchni

Wspólne gotowanie może zamienić się w przygodę! Warto trochę poeksperymentować tworząc własne wersje popularnych przepisów wykorzystując składniki, które akurat macie w dostępne w lodówce.

Gry planszowe

W sklepach z zabawkami znajdziemy szeroki wybór planszówek przeznaczonych dla różnych grup wiekowych. Wiele gier skonstruowanych jest tak, że zadowolą młodszych członków rodziny jednocześnie nie zanudzając rodziców. Dla młodszych dzieci warto zainwestować w puzzle które są prostsze, a równie dobrze rozwijają wyobraźnię dziecka. Tego typu gry znajdziecie w popularnych hipermarketach takich jak Carrefour.

Wypad za miasto

Jeśli pogoda nie jest mroźna można wybrać się na zimową wycieczkę połączoną ze zwiedzaniem. Może być to spacer po historycznym miejscu lub zimowa wyprawa uczęszczanymi szlakami do lasu. To będzie prawdziwa chwila relaksu dla całej rodziny!

Aktywnie

Jeśli jeszcze cieszycie się śniegiem, możecie wybrać się na sanki czy narty biegowe. A jeśli nie, nic straconego – idźcie na lodowisko, jeśli dziecko jeszcze nie umie jeździć na łyżwach, to dobry moment na naukę.


Obserwuj nas:

Popularne sieci handlowe

Miasta