Allegro i Empik rezygnują z programu Payback

19. 07. 2016

CH Atrium Promenada Centrum handlowe
Trzech największych partnerów – Empik, Allegro i Bank Zachodni WBK kończą współpracę z programem lojalnościowym Payback.

Wśród partnerów programu lojalnościowego Payback znajdziemy takie marki jak sieć komórkowa Orange, sieć stacji benzynowych BP, Empik, serwis Allegro.pl, Link4, Wonga.com, Bank Zachodni WBK, sieć kin Multikino, serwis Groupon, sklepy RTV Euro AGD, Inmedio, Zalando i wielu innych. Z tej listy odchodzą Allegro.pl, Empik i Bank Zachodni WBK.

Punkty za zakupy w sklepach Empik można jeszcze zbierać jedynie do 16 sierpnia, natomiast  w serwisie Allegro.pl do końca lipca. Bank Zachodni WBK dotychczas wydawał karty płatnicze, które dawały możliwość zbierania punktów podczas robienia zakupów, a następnie wymieniania ich na nagrody. Bank zdecydował o wycofaniu tej możliwości 1 sierpnia br.

Payback to działający od 2009 roku multipartnerski program lojalnościowy, który umożliwia swoim użytkownikom zbieranie punktów za zakupy u blisko 600 firm partnerskich i około 150 sklepów online. Punkty są wymieniane na nagrody, znajdujące się w katalogu. Rezygnacja z programu trzech czołowych partnerów może przynieść za sobą negatywny skutek dla całego programu lojalnościowego.

Jednakże, Payback ma zarówno swoich zwolenników jak i przeciwników. Większość użytkowników uważa, że skoro i tak muszą zrobić zakupy i wydać pieniądze, to przy okazji mogą zyskać za to punkty. Natomiast podczas zakupów użytkownik karty Payback prędzej wybierze sklep czy punkt usługowy, który należy do partnerów programu. Warto także zwrócić uwagę na ilość punktów, którą trzeba wymienić, by zyskać wartościową nagrodę. Przykładem może być telefon Nokia 635 Lumia, która w sklepach kosztuje ok. 350 zł. Według katalogu Payback potrzebujemy aż 56 299 punktów, by odebrać taką nagrodę. W zależności od sklepu – jeden punkt otrzymamy przy wydaniu od 1 do 4 złotych. Zatem, zakładając, że jeden punkt to równowartość 2 złotych, to telefon Nokia 635 Lumia w katalogu programu Payback wart jest 112 598zł. Warto przy tym też zaznaczyć, że punkty tracą ważność po trzech latach od ich przyznania. 

Obserwuj nas:

Popularne sieci handlowe

Miasta