Allegro i Empik rezygnują z programu Payback

19. 07. 2016

CH Atrium Promenada Centrum handlowe
Trzech największych partnerów – Empik, Allegro i Bank Zachodni WBK kończą współpracę z programem lojalnościowym Payback.

Wśród partnerów programu lojalnościowego Payback znajdziemy takie marki jak sieć komórkowa Orange, sieć stacji benzynowych BP, Empik, serwis Allegro.pl, Link4, Wonga.com, Bank Zachodni WBK, sieć kin Multikino, serwis Groupon, sklepy RTV Euro AGD, Inmedio, Zalando i wielu innych. Z tej listy odchodzą Allegro.pl, Empik i Bank Zachodni WBK.

Punkty za zakupy w sklepach Empik można jeszcze zbierać jedynie do 16 sierpnia, natomiast  w serwisie Allegro.pl do końca lipca. Bank Zachodni WBK dotychczas wydawał karty płatnicze, które dawały możliwość zbierania punktów podczas robienia zakupów, a następnie wymieniania ich na nagrody. Bank zdecydował o wycofaniu tej możliwości 1 sierpnia br.

Payback to działający od 2009 roku multipartnerski program lojalnościowy, który umożliwia swoim użytkownikom zbieranie punktów za zakupy u blisko 600 firm partnerskich i około 150 sklepów online. Punkty są wymieniane na nagrody, znajdujące się w katalogu. Rezygnacja z programu trzech czołowych partnerów może przynieść za sobą negatywny skutek dla całego programu lojalnościowego.

Jednakże, Payback ma zarówno swoich zwolenników jak i przeciwników. Większość użytkowników uważa, że skoro i tak muszą zrobić zakupy i wydać pieniądze, to przy okazji mogą zyskać za to punkty. Natomiast podczas zakupów użytkownik karty Payback prędzej wybierze sklep czy punkt usługowy, który należy do partnerów programu. Warto także zwrócić uwagę na ilość punktów, którą trzeba wymienić, by zyskać wartościową nagrodę. Przykładem może być telefon Nokia 635 Lumia, która w sklepach kosztuje ok. 350 zł. Według katalogu Payback potrzebujemy aż 56 299 punktów, by odebrać taką nagrodę. W zależności od sklepu – jeden punkt otrzymamy przy wydaniu od 1 do 4 złotych. Zatem, zakładając, że jeden punkt to równowartość 2 złotych, to telefon Nokia 635 Lumia w katalogu programu Payback wart jest 112 598zł. Warto przy tym też zaznaczyć, że punkty tracą ważność po trzech latach od ich przyznania. 

Obserwuj nas:

Produkty z centrum handlowego CH Atrium Promenada

 • -23%
  DX2 szampon do włosów

  Szampon do włosów DX2 jest teraz dostępny w rabatowej cenie. Produkt doskonale się sprawdza do każdego typu tkanin. Szampon jest dostępny w różnych rodzajach do różnych typów włosów. Produkt doskonale nawilża i odnawia strukturę włosów, powraca im naturalny błysk i objętość.

  19,99zł

  Sklep: Super-Pharm
  Obowiązuje: 08. 05. 2019 - 21. 05. 2019
 • -35%
  Dezodorant Dove

  Dezodorant firmy Dove jest teraz w bardzo dobrej cenie. Produkt doskonale się sprawdzi dla osób aktywnych oraz ceniących poczucie świeżości przez cały dzień. Dezodorant ni pozostawia śladów na odzieży oraz utrzymuje się na skórze nawet ponad dobę. W sklepie są dostępne różne rodzaje.

  10,99zł

  Sklep: Super-Pharm
  Obowiązuje: 08. 05. 2019 - 21. 05. 2019
 • -46%
  Rexona żel pod prysznic

  Żel pod prysznic firmy Rexona jest teraz dostępny w bardzo dobrej cenie. Produkt doskonale się sprawdzi do każdego typu skóry. Żel świetnie pachnie oraz doskonale oczyszcza skórę. Produkt nadaje poczucie orzeźwienia oraz robi skórę elastyczną.

  6,99zł

  Sklep: Super-Pharm
  Obowiązuje: 08. 05. 2019 - 21. 05. 2019
 • -23%
  Oilatum baby

  Płyn do kąpieli Oilatum Baby jest teraz dostępny w bardzo dobrej cenie. Produkt doskonale się sprawdzi do kąpieli dzieci i niemowląt. Dzięki swojej formule produkt doskonale oczyszcza delikatną skórę i nie podrażnia ją. Produkt nie posiada intensywnego aromatu. Płyn doskonale się sprawdzi również dla dorosłych osób, mających delikatną skórę.

  49,99zł

  Sklep: Super-Pharm
  Obowiązuje: 08. 05. 2019 - 21. 05. 2019
 • -22%
  Maska do włosów Difeel Premium

  Maska do włosów Difeel Premium jest teraz dostępna w obniżonej cenie. Produkt jest zrobiony na bazie naturalnych olejków i ekstraktów z roślin. Maska świetnie nawilża i regeneruje włosy. Produkt doskonale się nadaje do każdego typu włosów. W sklepie są dostępne różne rodzaje maseczek.

  6,99zł

  Sklep: Super-Pharm
  Obowiązuje: 08. 05. 2019 - 21. 05. 2019
 • -41%
  Kapsułki do prania Persil

  Kapsułki do prania Persil są teraz dostępne w bardzo dobrej cenie. Produkt doskonale się sprawdza w walce z zabrudzeniami i zapachami. Kapsułka zawiera dwa środki do prania, które zapewniają odświeżanie i oczyszczenie tkanin i ich struktury.

  34,99zł

  Sklep: Super-Pharm
  Obowiązuje: 08. 05. 2019 - 21. 05. 2019
 • -26%
  Płyn do płukania Coccolino

  Płyn do płukania Coccolino jest teraz dostępny w promocyjnej cenie. Płyn doskonale się sprawdza do każdego typu tkanin. Produkt wnika w strukturę tkanin, odświeża ubrania i chroni kolor. Produkt sprawia również, że ubrania stają miękkie w dotyku oraz dłużej zostają świeże.

  10,99zł

  Sklep: Super-Pharm
  Obowiązuje: 08. 05. 2019 - 21. 05. 2019

Popularne sieci handlowe

Miasta