Na czym zaoszczędzisz podczas Black Friday 2022?

28. 11. 2022

Przed Tobą większe zakupy? Zaplanuj je dobrze i skorzystaj z licznych promocji. Sprawdź, jak Black Friday może Ci pomóc w zaoszczędzeniu całkiem sporej sumy przy zakupie elektroniki, ubrań, kosmetyków, zabawek, mebli i wielu innych produktów.

Chyba wszyscy kochamy rabaty! Podczas codziennych zakupów cieszy nas nawet widok promocyjnej ceny ulubionego makaronu. Jednak szczególnie uderzają nas po kieszeni większe zakupy – te związane z przeprowadzką, remontem, wakacjami, obchodzonymi przez nas świętami i innymi okazjami do kupowania prezentów. Czy Black Friday 2022 to dobry moment na większe zakupy?

Black Friday 2022 – promocje

Black Friday to piątek po Święcie Dziękczynienia – dzień, w którym mieszkańcy Stanów Zjednoczonych tłumnie ruszają do sklepów, by rozpocząć wielkie przygotowania do zimowych świąt. To najlepsza okazja, by za ułamek ceny wyjściowej kupić prezenty dla bliskich czy niezbędne w domu sprzęty.

Przez wiele lat mówiło się, że polskie sklepy nie dorównują zachodnim – a szczególnie amerykańskim – w rozmachu promocji przy okazji Black Friday. Najwyraźniej niejedna sieciówka wzięłą to sobie do serca: znane sklepy z elektroniką prześcigają się dziś w promocjach, a zniżki rzędu 70, 80 czy nawet 90% od wyjściowej ceny stają się normą.

Zniżki na sprzęt RTV i AGD

Biorąc pod uwagę wydatek, jakim są sprzęty dużego i małego AGD oraz RTV, to właśnie elektronika cieszy się chyba największą popularnością podczas Black Friday. Czas 30-procentowych zniżek na pojedyncze produkty zdecydowanie minął: dziś sieciówki ze sprzętem oferują dużo wyższe – sięgające nawet 85% – zniżki. Nie zawsze na cały asortyment sklepu; niemniej wybór jest naprawdę szeroki.

Niektóre sklepy z okazji Black Friday 2022 decydują się na inne promocje – na przykład piąty produkt gratis. Docenią to klienci będący właśnie na etapie remontu lub urządzania mieszkania. Wyposażenie domu, a szczególnie kuchni w niezbędne sprzęty to zwykle jeden z największych wydatków związanych z przeprowadzką do nowej nieruchomości. Zależy nam bowiem na urządzeniach AGD i RTV, które będą sprawne przez długie lata – nie jest to więc ta kategoria produktów, na której chcemy i powinniśmy oszczędzać.

Pomysły na świąteczne prezenty

Podczas Black Friday skupiamy się na drogiej elektronice, choć przecież to licznie kupowane prezenty stoją za tym zakupowym świętem. Niewiele osób decyduje się podarować cioci telewizor najnowszej generacji – choć więc życzymy sobie i Wam hojnych członków rodziny, to jednak na liście prezentów mamy zwykle tańsze produkty.

Tańsze czy droższe – stan konta po nabyciu wszystkich zaplanowanych świątecznych podarunków może wprawić co najmniej w zakłopotanie. Na szczęście Black Friday pomaga w uniknięciu debetu na koncie.

Kuszące promocje na ten dzień zaplanowały bowiem nie tylko sklepy z elektroniką, ale też salony biżuterii, sklepy z grami planszowymi i zabawkami, drogerie. W dobrej cenie możesz więc kupić bransoletkę dla teściowej, perfumy dla żony, Scrabble dla siostrzeńca i klocki Lego dla siebie. To znaczy dla córki.

Jeśli planujesz większe przedświąteczne zakupy, koniecznie sprawdź wcześniej, jakie sklepy biorą udział w tej promocyjnej akcji i przygotuj sobie listę. No i koniecznie ustaw przypomnienie z alarmem na 25 listopada!

Obserwuj nas:

Popularne sieci handlowe

Miasta