Żelatyna na stawy – czy pomoże w pozbyciu się uciążliwych dolegliwości? (Intermarche Super)

18. 12. 2017

Marcredo Kutno Centrum handlowe
Żelatyna występuje w skórze, chrząstkach oraz kościach zwierząt. Jest to naturalna substancja pozbawiona barwy, mieszanina białek oraz peptydów. Pozyskuje się ją poprzez częściową hydrolizę kolagenu. W skład żelatyny wchodzą glicyna, prolina oraz hydroksyprolina. Wykorzystywana jest na szeroką skalę w przemyśle spożywczym, ale także w przemyśle farmaceutycznym oraz kosmetycznym.

Żelatyna na stawy

Żelatyna jest także często wykorzystywana w celach leczniczych. Ze względu na wysoką zawartość cennych aminokwasów, żelatyna na stawy często zalecana jest jako dodatkowy budulec białka tkanki łącznej. Żelatyna na stawy to rozwiązanie stosowane przez szeroką gamę sportowców, zwłaszcza tych uprawiających sporty siłowe. Jest nieoceniona podczas zwiększania odporności stawów, a regularne spożywanie pomaga uniknąć wielu kontuzji.

Zanik chrząstki stawowej może doprowadzić do nasilenia tarcia kości a także do ich ścierania, w wyniku czego powstają narośle, czyli osteofity. Aby skutecznie przeciwdziałać takim zwyrodnieniom należy dostarczać organizmowi dodatkowych aminokwasów budujących kolagen, co prowadzi do regeneracji chrząstki. Na rynku dostępnych jest wiele suplementów diety wspierających stawy. Bez względu na to, jak bardzo zachwalane są one przez producenta, warto spróbować naturalną żelatynę. Produkty jak najmniej przetworzone, to gwarancja najwyższej wydajności oraz skuteczności w profilaktyce. Co więcej, roztwór żelatyny jest niezwykle łatwy w przygotowaniu.

Obserwuj nas:

Produkty z centrum handlowego Marcredo Kutno

Popularne sieci handlowe

Miasta