Własnoręcznie zrobione świece na jesień (Home&You)

10. 09. 2017

Centrum handlowe: Centrum Handlowe Ursynów
Jesień to czas, w których chętniej spędzamy wieczoru w domu. Czas ten warto umilić sobie przyjemnym blaskiem świecy, które rozświetli nasze wnętrze, dodając mu niezwykłego uroku. Jakie świece nadają się do tego najlepiej? Oczywiście te zrobione własnoręcznie!

Do zrobienia świecy nie trzeba zbyt wielu składników, a większość z pewnością mamy w domu. Będziemy potrzebować resztek wykorzystanych kiedyś świec, najlepiej z knotem, źródło ciepła - najlepiej zadanie swoje spełni kuchenka gazowa w naszej kuchni. Do tego dwa garnki, ulubiony olejek zapachowy i to wszystko! Kawałki niewykorzystanych do końca świec wystarczy stopić w kąpieli wodnej. Do jednego garnka wkładamy świeczki, do drugiego wlewamy wodę. Garnek z wodą ustawiamy na ogniu, a garnek ze świecami wkładamy do środka. Mieszamy od czasu do czasu.

Kiedy wosk będzie już stopiony, przygotowujemy knota. Możemy go odzyskać ze starych świec, możemy też użyć zamoczonego w roztopionym wosku bawełnianego sznurka. Teraz wystarczy tylko umieścić knot w jakimś naczyniu - słoiczku czy filiżance - a do wosku dodać kilka kropel ulubionego olejku. Teraz wosk wlewamy do naczynia z knotem i pozostawiamy do zastygnięcia. Świeca jest już gotowa!

Produkcja domowych świec to doskonała zabawa dla całej rodziny. Możemy eksperymentować z kształtami, kolorami, zapachami. Na rynku dostępne są różne formy, barwniki i zapachy. A przyjemności z chwil spędzonych przy blasku własnoręcznie wykonanej świecy nie da się porównać z niczym innym. Warto więc już dzisiaj zabrać się do wyprodukowania własnej jesiennej świecy na chłodne wieczory
Obserwuj nas:

Popularne sieci handlowe

Miasta