W tym sklepie nie kupisz żywego karpia! (Auchan)

05. 12. 2017

Co roku przed Świętami Bożego Narodzenia większość supermarketów sprzedaje żywe karpie w promocyjnych cenach. Tego typu oferty zawsze cieszą się dużym zainteresowaniem klientów. Żywego karpia nie będzie można natomiast kupić w sieci Bi1. Powodem jest uszanowanie humanitarnego traktowania zwierząt. Dowiedz się więcej!

Sieć sklepów Bi1, która zastąpiła w Polsce niektóre supermarkety Auchan i Real, nie chce mieć nic wspólnego ze sprzedażą żywych karpi. Dodatkowo, deklaruje, że jest to niezgodne z zasadami humanitarnego traktowania zwierząt, w tym ryb. Ich zdaniem żywe karpie podczas transportu i sprzedaży byłyby narażone na ogromne cierpienie i stres.

Przedstawiciele Bi1 wskazują też alternatywę dla klientów:

-Z roku na rok przybywa liczba klientów, którzy wybierają gotowe elementy z karpia czy karpia już obrobionego. Postanowiliśmy więc wyjść naprzeciw oczekiwaniom klientów i zaoferować szerszą gamę ryb, w tym karpia realizując jednocześnie nasze założenie ograniczenia zbędnego cierpienia tych zwierząt.

Sieć sklepów Bi1, jako pierwsza i do tej pory jedyna w Polsce, zdecydowała się na niesprzedawanie żywego karpia w tegorocznym okresie przedświątecznym. Docenili to działacze CIWF Polska, którzy prowadzą kampanię „Ryba nie roślina”. Jednocześnie wyrażają nadzieję, że pozostałe supermarkety wezmą przykład z Bi1. Czy tak się stanie? Wkrótce zobaczymy!

Obserwuj nas:

Popularne sieci handlowe

Miasta