Torba czy plecak do laptopa? (E.Leclerc)

24. 08. 2017

Kupując laptopa przydałby się na niego też jakiś plecak lub torba. Jednak czym się kierować przy wyborze zakupu? Poniżej znajdą Państwo odpowiedź na te nurtujące pytanie.

Zacznijmy od rozmiaru. Jeśli chodzi o torby na laptopa sprawa wygląda prosto, gdyż rozmiar torby zależy od przekątnej ekranu laptopa. Sprawa plecaka rozkłada się trochę inaczej ponieważ jego rozmiar jest o wiele większy co pozwala zmieścić więcej rzeczy.

Wytrzymałość. Istnieją torby/plecaki wykonane z bardziej wytrzymałych materiałów, zwiększających odporność na uszkodzenia. Są one na przykład wodoodporne (zapobiegające zalaniu laptopa). Warto dodać że można również spotkać zamknięcia na szyfr co zwiększa bezpieczeństwo.

Jakość wykonania jest elementem na który rzadko zwraca się uwagę. Jednak nie chcielibyśmy by przy dużym obciążeniu i częstym (codziennym) korzystaniu, okazało się że torba lub plecak pruje się, rozchodzi się w szwach, a paski pękają. Warto więc przyjrzeć się miejscom zszycia i samemu materiałowi.

Waga. Należy pamiętać iż torba/plecak na laptopa wykonany ze skóry, czy nawet metalu, może stanowić dodatkowe obciążenie. To ważna informacja jeśli nasz laptop należy do tych trochę cięższych.

Warto zwrócić uwagę na ilość dodatkowych kieszeń, schowków i skrytek. Najczęściej spotykane są:

- kieszonki na długopisy/pióra itp.,

- kieszeń ogólnego przeznaczenia,

- wyprowadzenie kabli,

- przegródka na dokumenty,

- przegródka na laptopa.

Obserwuj nas:

Popularne sieci handlowe

Miasta