Szkło hartowane na smartfona – czy się opłaca? (Media Markt)

22. 11. 2017

CH Auchan Gdańsk Centrum handlowe
Zakup nowego telefonu komórkowego zazwyczaj wiąże się z dużym wydatkiem. Najczęściej jest to inwestycja na lata. Smartfon jest jednak w dzisiejszych czasach gadżetem niezbędnym zarówno do kontaktu z bliskimi jak i użytku najnowocześniejszych aplikacji. Jak sprawić by służył nam jak najdłużej? Najlepiej zacząć od zewnątrz!

Na rynku dostępnych jest wiele sposobów na ochronę telefonu przed uszkodzeniami. Najczęściej stosowanymi są wszelkiego rodzaju pokrowce i folie ochronne. Tymczasem na rynku są już dostępne nowocześniejsze rozwiązania. Na szczególną ochronę w telefonie zasługuje ekran. Ponieważ jest najbardziej wrażliwy na uszkodzenia, to właśnie jego należy najbardziej chronić podczas użytkowania. Odpowiednią ochronę do każdego typu ekranu dotykowego zapewnia szkło hartowane.

Szkło hartowane jest z reguły droższą alternatywą folii, którą otrzymujemy z fabrycznie nowym telefonem. Oba te zabezpieczenia mają za zadanie uchronić ekran telefonu bez często spotykanymi zarysowaniami oraz innymi uszkodzeniami spowodowanymi czynnikami zewnętrznymi. Jakie szkło hartowane wybrać? Najczęściej wybieranymi modelami są szkła o twardości 9H w 10-stopniowej skali Mohsa. Szkło o twardości 9H jest na tyle wytrzymałe, że jest go w stanie zarysować jedynie ostrze diamentowe.

Koszt zakupu szkła hartowanego to zazwyczaj do 20 złotych za sztukę produktu naprawdę dobrej jakości, który posłuży nam nawet kilka miesięcy. Kupując szkło hartowane należy zwrócić uwagę na konkretny model telefonu, szkła wycinane są bowiem w oparciu to budowę telefonu. Dzięki zastosowaniu szkła telefon będzie prezentował się świetnie nawet po długim czasie od zakupu.

Obserwuj nas:

Produkty z centrum handlowego CH Auchan Gdańsk

Popularne sieci handlowe

Miasta