Suplementy diety dla sportowca - czy warto je stosować? (Apteka Dbam o Zdrowie)

10. 08. 2017

Czy warto stosować suplementy diety? Pytanie to jest bardzo trudne. Są osoby, które stosują ich kilkanaście dziennie. Są też takie osoby, które cieszą się i bez nich bardzo dobrą kondycją. Czy nie oznacza to, nie dają one żadnych efektów?

Kiedy warto?

Suplement diety to produkt, w przypadku którego nie należy przesadzać. Istnieją jednak sytuacje, w których ich stosowanie jest konieczne. Zwłaszcza, gdy dotyczy to sportowców, których zapotrzebowanie na konkretne składniki jest szczególnie duże.

Dostarcz energii. Jak najszybciej!

Przykładem suplementu diety, którego stosowanie jest szczególnie ważne u sportowców, jest synefryna. Działa ona podobnie do kofeiny - zwiększa spalanie tłuszczu i przyspiesza metabolizm. Dzięki temu sportowiec może liczyć na zwiększoną dawkę energii, przedkładającą się na lepsze wyniki. Bardzo podobnie do synefryny działa chrom, który również przyspiesza czynności metaboliczne w obrębie organizmu.

Pomyśl o izotonikach

Napoje izotoniczne (nie mylić z popularnymi energetykami) to substancje, charakteryzujące się tym samym ciśnieniem osmotycznym co płyny ustrojowe w ludzkim organizmie. Zawierają one przede wszystkim sód, potas, wapń, fosfor, magnez, witaminy oraz węglowodany (cukry). Przydają się one zwłaszcza podczas dużego wysiłku fizycznego i faktycznie lepiej zaopatrują organizm w ważne substancje niż zwykła woda mineralna.

Mimo iż w życiu sportowca suplementy diety są ważne, to jednak nie zapominajmy, że ich nadużywanie może doprowadzić do powstania poważnych biegunek, skurczów mięśni a nawet problemów z sercem.
Obserwuj nas:

Popularne sieci handlowe

Miasta