Ruch to zdrowie! (Martes Sport)

11. 08. 2017

Aby zachować zdrowie jak najdłużej, powinniśmy uprawiać sport. Tym bardziej jest to konieczne w dzisiejszych czasach, gdy tak często spędzamy czas przed komputerem czy telewizorem. Dzieci, które polubią sport, staną się dorosłymi, którzy również będą lubić ruch.

Aktywność fizyczna dzieci i młodzieży ma wiele pozytywnych skutków. Wspomaga wzrost i rozwój mięśni, dotlenia organizm, uczy jak przyjmować sukcesy i porażki, walczyć ze zmęczeniem, hartuje organizm, wspomaga leczenie otyłości, cukrzycy i wad postawy. Gdy zaczynamy mieć problemy z naszą wagą, uprawianie sportu jest konieczne, by pozbyć się niechcianych kilogramów.

Według zaleceń Światowej Organizacji Zdrowia każdy powinien poświęcić minimum 30 minut dziennie na umiarkowaną aktywność fizyczną. Do wyboru mamy wiele form aktywności: taniec, aerobik, pływanie, jazda na rowerze, spacery, bieganie, gry zespołowe. Wybierajmy te, które lubimy najbardziej, bo ważne, by aktywność fizyczną traktować jak przyjemność, a nie jak katorgę.

Tylko systematyczny trening przyniesie nam pożądane skutki w postaci wyszczuplenia i ujędrnienia ciała, a także zdrowotne i psychiczne: doda nam energii, poprawi samopoczucie i wiary we własne siły.

Obserwuj nas:

Popularne sieci handlowe

Miasta