Pomysłowe dekoracje na Święta Wielkanocne (Gama)

03. 04. 2017

Centrum handlowe: Galeria Mokotów
Święta Wielkanocne zbliżają się wielkimi krokami, więc to już najwyższa pora, aby zastanowić się nad właściwą oprawą tego niezwykłego czasu. Większość pań domu przygotowuje się do świątecznych porządków oraz kulinarnych wyzwań, gdyż to właśnie te dwie czynności w głównej mierze kojarzą się z Wielkanocą.
Jednak warto także pamiętać o odpowiednim przystrojeniu domu, gdyż właściwie dobrane dekoracje w doskonały sposób podkreślą i zaakcentują charakter świąt. Pomysłów na świąteczne udekorowanie mieszkania jest bardzo dużo i tak naprawdę wszystko zależy od własnych upodobań i wyobraźni. Jednak dekorując domową przestrzeń, warto postawić na wiosenne barwy, które jeszcze bardziej podkreślą ten radosny czas.

Wielkanocny stół

Nie ulega wątpliwości, iż najważniejszą rolę podczas Świąt Wielkanocnych odgrywa stół. Dlatego warto zadbać nie tylko o odpowiednie dania, które się na nim znajdą, ale także jego właściwe udekorowanie. Bez względu na rodzaj wybranych ozdób, należy zachować podstawową zasadę - stół wielkanocny powinien być uroczysty. Dlatego na ten okres warto sięgnąć po obrus i elegancką zastawę. Dodatkowo na rodzinnym stole nie może zabraknąć wielkanocnych dodatków, które nadadzą mu świątecznego charakteru. Kluczem do dekoracji stołu powinna być tradycja, więc powinny się na nim znaleźć przede wszystkim pisanki, baranki, kurczaczki, stroiki i wiosenne kwiaty. Niektóre dekoracje warto wykonać samodzielnie (na przykład razem z dziećmi), gdyż nie jest to trudne zadanie, a przyniesie mnóstwo radości.

Udekorowanie domu na Wielkanoc

Święta Wielkanocne kojarzą się w głównej mierze z uroczystym śniadaniem i spotkaniami rodzinnymi przy suto zastawionym stole. Jednak warto zadbać o to, aby w całym mieszkaniu dało się odczuć świąteczną atmosferę. Pomogą w tym pomysłowe dekoracje. Podstawą Świąt Wielkanocnych są oczywiście pisanki, które jednak można wykonać w niebanalny sposób. Do dekorowania pisanek warto użyć flamastrów, wyklejanek, włóczki, wstążek, koronek i wielu innych nietypowych materiałów. Ozdobione w ten sposób jajka nie tylko zachwycą gości, ale także nadadzą wnętrzu niebanalnego charakteru. Inną pomysłową dekoracją będą tradycyjne wielkanocne zwierzątka (baranki bądź zajączki) wykonane z kolorowego papieru i udekorowane kilkoma ozdobami. Tak wykonane figurki można umieścić na papierowej podstawie (i postawić na szafkach bądź półkach) lub przyczepić do firanki, zasłony bądź ściany. Nie wolno też zapominać o wiosennych kwiatach. Jednak zamiast tradycyjnych wazonów można użyć słoików pomalowanych na różnorodne barwy. Ciekawym pomysłem jest także samodzielne wykonanie stroików świątecznych, których wygląd zależy jedynie od fantazji i wyobraźni.

Święta Wielkanocne to czas niezwykle radosny, który zwiastuje nie tylko zmartwychwstanie Chrystusa, ale także nadejście wiosny. Dlatego warto zadbać o odpowiednią dekoracją mieszkania, która połączy w sobie tradycję i nowoczesność. Ciekawe i niebanalne rozwiązania zachwycą domowników i gości, a ich przygotowywanie przyniesie mnóstwo radości.

Obserwuj nas:

Popularne sieci handlowe

Miasta