Pierwszy smartfon Twojego dziecka – jaki wybrać? (Media Markt)

21. 06. 2017

Centrum handlowe: Tesco Górczewska
Telefon dla dziecka to nie tylko narzędzie do zabawy, ale także pomoc naukowa czy też możliwość kontaktowania się z rodzicami. Obecnie na rynku mamy szerokie pole do popisu, co tak naprawdę wcale nie ułatwia wyboru. Większość rodziców kupuje telefony komórkowe w towarzystwie ich przyszłych użytkowników, gdyż mają oni zwykle określone wymagania co do ich funkcjonalności. Na co więc zwrócić uwagę podczas kupowania tego typu urządzeń?

Wybieramy telefon dla dziecka

Jako, że młody człowiek ma ograniczony budżet i powinien nauczyć się gospodarować rozsądnie posiadanymi pieniędzmi, nie warto kupować mu telefonu na abonament, lecz na kartę. Jest to też zabezpieczenie dla rodziców przed otrzymaniem wielocyfrowego rachunku za rozmowy czy zakupy mobilne. Wprowadzenie limitów i ograniczeń w młodym wieku jest koniecznością. Jeśli chodzi o wiek dziecka, to posiadanie telefonu przez sześciolatka jest już normą. Jeśli oboje rodzice pracują, to może to nastąpić nawet wcześniej. Przeznaczeniem telefonu może być zapewnienie bezpieczeństwa, rozrywki czy też pomocy w nauce.

Można kupić malcowi prosty telefon, który będzie służyć przede wszystkim do nawiązywania połączeń, a nie do wielogodzinnego grania. Ciekawą opcją są też urządzenia z lokalizatorem, dzięki czemu można kontrolować bieżące położenie pociechy w razie zgubienia się. Nowoczesny smartfon obsługuje gry i daje sporo możliwości dzięki licznym funkcjom multimedialnym. Nie ma co jednak kupować dziecku drogiego telefonu, który może zostać zgubiony czy też skradziony. Do nauki zaś sprawdzą się duże smartfony czy też nawet tablety.

Obserwuj nas:

Sieci handlowe