Na co zwrócić uwagę wybierając plecak dla dziecka? (Lidl)

31. 07. 2017

Plecak to jeden z najważniejszych artykułów szkolnych. Jego wybór nie powinien być jednak przypadkowy, gdyż plecaki niskiej jakości mogą trwale uszkodzić plecy i kręgosłup dziecka. Dostępnych jest jednak wiele modeli, które dbają o plecy maluchów i nie pozwalają ich zbyt nadwyrężać. Na co zwracać uwagę, by wybrać dobry plecak dla naszego dziecka?

Dobry plecak w służbie kręgosłupowi

Owszem, wygląd i zgodność z trendami to również istotna kwestia. Jednak nie bardziej istotna, niż zdrowie i prawidłowa postawa dziecka. Nie od dziś wiadomo, że plecy ucznia są codziennie narażone na nadwyrężenie i dźwiganie książek ponad siłę. Jednak plecaki wysokiej jakości ochronią plecy przed możliwością uszkodzenia. W tym celu wyposażone są w profilowane, sztywne plecy, aby noszony ciężar równo rozkładał się na plecy i nie uciskał jednej części, a także by prostował postawę ciała.

Oprócz pleców, równie ważne są miękkie, ale szerokie szelki, które nie wytworzą zbytniego nacisku na ramiona. Wielkość i ciężar plecaka powinny być dostosowane do wagi i wzrostu dziecka. Od tych wymiarów zależny jest też maksymalny ciężar noszony w plecaku, jednak obecnie w ogóle nie jest to przestrzegane. 

Na co jeszcze warto zwrócić uwagę?

Sztywne i wyprofilowane elementy są najważniejszymi dla zdrowia kręgosłupa malucha. Oprócz tego, przy wyborze plecaka warto też zwrócić uwagę na obecność wyraźnych elementów odblaskowych, solidne zamki, układ komór praktyczny w użyciu (osobna kieszeń na książki, osobna na np. drugie śniadanie, boczna na napój, małe przegródki na klucze), sztywne dno oraz niebrudzący się kolor. Plecak dla dziecka, spełniający te wymagania, można uznać za artykuł wart zakupu i inwestycję na lata.

Obserwuj nas:

Popularne sieci handlowe

Miasta