Mole spożywcze – jak szybko i skutecznie się ich pozbyć?

13. 12. 2017

Mole spożywcze larwy a także dorosłe osobniki żerują na ziarnach zbóż oraz wszelkich przetworach. Szczególnie upodobały sobie czekoladę, suszone warzywa oraz owoce, a także wyroby cukiernicze. Ich obecność jest szkodliwa i grozi uczuleniem oraz licznymi chorobami, ponieważ owad zaraża produkty na których żeruje - swoimi odchodami, dodatkowo w żywności można znaleźć martwe osobniki tego gatunku owada.

Zamknąć bramy, odciąć drogę molom

Mole spożywcze najczęściej dostają się do naszego mieszkania przez wentylację lub przez okno. Aby tego uniknąć można zamontować siatkę z małymi otworami, uniemożliwiającymi wtargnięcie tych owadów w naszą przestrzeń.

Szybka reakcja

Jeżeli widzisz, że w twojej kuchni zaległy się mole spożywcze, to trzeba reagować jak najszybciej. Przede wszystkim musisz pozbyć się zarobaczonego jedzenia. Tutaj nie ma miejsca na skąpstwo, ponieważ owady składają w żywności jaja oraz zatruwają je odchodami. Domowe sposoby na mole spożywcze to przede wszystkim przeciwdziałanie dalszemu rozprzestrzenianiu się tych owadów. Wszelka żywność przechowywana w nieszczelnych opakowaniach, która Twoim zdaniem może być zarobaczona, niezwłocznie wyrzuć do śmieci, a śmieci następnie wynieść z mieszkania.

Co więcej dokładnie odkurz wszystkie szafki i wszystkie zakamarki spiżarni. Ciśnienie odkurzacza pozwoli pozbyć się jaj oraz larw i przeciwdziałać rozprzestrzenianiu się moli. Jeżeli żywność nie została zaatakowana przez te owady, a dodatkowo nie chcesz się jej pozbywać, to możesz ją zamrozić. Jeżeli przetrzymasz taką żywność 10 dni w zamrażarce, to możesz mieć pewność, że wszystkie larwy moli spożywczych umarły. Mole spożywcze jaja składają na różnych produktach żywnościowych, często są niewidoczne dla ludzkiego oka, dlatego zamrożenie produktów jest tak bardzo istotne.

Pułapka na mole spożywcze

W walce z tymi owadami niezwykle przydatna będzie również pułapka na mole spożywcze. Jest ona dostępna w większości większych sklepów stacjonarnych, a także w Internecie. jest stosunkowo tania, a skuteczność olbrzymia.

Obserwuj nas:

Popularne sieci handlowe

Miasta