Maska antysmogowa – jaką kupić? (Carrefour)

22. 11. 2017

Centrum handlowe: CH Atrium Reduta
Na razie na terenie całego kraju utrzymuje się w miarę czyste powietrze, jednak kwestią czasu są alarmy antysmogowe. Warto przygotować się wcześniej na niekorzystne warunki atmosferyczne i zainwestować w maskę przeciw smogowi. Przygotowaliśmy kilka jakościowych modeli, które zapewnią ochronę Twojego zdrowia. Zapoznaj się!

Przed zakupem maski antysmogowej należy zapoznać się z jej właściwą budową. Każdy model zawiera powłokę przypominającą kształtem muszlę, której brzegi muszą przylegać do twarzy, ze względu na to, żebyśmy nie wdychali zanieczyszczonego powietrza. Najważniejszym elementem w masce jest filtr. Powinien mieć właściwości tkaniny węglowej DAAC, dające skuteczną ochronę organizmu przed trucizną smogową. Ostatnim elementem jest zawór z dużym skokiem membrany, odpowiadającej za odprowadzenie szkodliwego powietrza na zewnątrz.

Jakie jakościowe modele masek antysmogowych znajdziemy w sklepach? Warta polecenia jest maska z filtrem PM 10, zrobioną z elastycznej i trwałej dzianiny. Dodatkowo, zawiera wymienny filtr z aktywnym węglem. Doskonale sprawdza się podczas jazdy na rowerze, jak i pieszych wędrówek. Można ją kupić za mniej niż 100 złotych.

Drugą propozycją jest model maski Respro, która ma w wyposażeniu filtr Dynamic z technologią DACC, zapewniającą ochronę organizmu przed truciznami z powietrza. Cena tego modelu nie powinna przekroczyć 150 złotych.

Ostatnią polecaną przez nas maską i zarazem najbardziej jakościową jest model BIO-active. Zawiera doskonały system filtrowania. Poza tym najmniejsze cząsteczki zanieczyszczone przez smog nie są w stanie się przez nią przedostać. Ile kosztuje? Powinniśmy znaleźć oferty poniżej 200 złotych.

Zachęcamy do zakupu maski antysmogowej i zadbania o swoje zdrowie. Lepiej tego nie lekceważyć, ponieważ wdychanie zanieczyszczonego powietrza może mieć dla nas poważne konsekwencje! 

Obserwuj nas:

Produkty z centrum handlowego CH Atrium Reduta

Popularne sieci handlowe

Miasta