Lizbona dla turystów – to trzeba zobaczyć! (wakacje.pl)

11. 08. 2017

Centrum handlowe: Centrum Handlowe ATRIUM Plejada
Portugalia - fascynująca swymi zabytkami i licznymi atrakcjami, staje się coraz bardziej atrakcyjnym kierunkiem turystycznych wypraw. Miastem, do którego zorganizowane wycieczki już teraz docierają bardzo chętnie, jest Lizbona. To nie tylko stolica kraju, ale też jedno z najpiękniejszych miast w Europie. Liczne atrakcje turystyczne sprawiają, że biura podróży aktywnie promują ten kierunek. Co koniecznie trzeba zobaczyć w czasie wycieczki po portugalskiej stolicy?

Niezwykły klimat i różnorodność Lizbony

Lizbona to wspaniałe miasto, które może się pochwalić niezwykłą różnorodnością oraz ciekawą historią. Początki tego miasta sięgają II wieku p. n.e., kiedy to nad sporą zatoką Rzymianie założyli jedną z tak licznych kolonii. Już w VIII wieku osada ta stała się własnością Arabów, którzy aż do XII stulecia rządzili Lizboną. Pozostało po nich sporo pamiątek, a w czasie wycieczki po mieście ujrzeć można wiele miejsc, które kojarzą się ze światem islamskim.

Nie brak jednak na terenie Lizbony i takich zabytków, które są dowodem na długą obecność chrześcijaństwa w tej części Portugalii. To pomieszanie kultur sprawia, że Portugalia i jej stolica przyciągają niezwykłym klimatem oraz różnorodnością, dzięki którym wycieczki po tej części świata stają się jeszcze ciekawszym doświadczeniem. Jakie atrakcje w szczególności polecają biura podróży tym turystom, którzy chcą zwiedzić to ciekawe miasto?

 Zabytki w stolicy Portugalii zachwycają!

Najstarszą dzielnicą Lizbony, a jednocześnie obowiązkowym punktem w programie każdej wycieczki po jej terenie, jest Alfami. Ta dzielnica to moc wspaniałych zabytków, w gronie których wyróżnia się pochodząca z XII wieku ogromna katedra. Jej romańska fasada może zachwycić każdego, nic więc dziwnego, że jest ona uznawana za jeden z najważniejszych symboli miasta. Ciekawa jest też historia tej świątyni. Wzniesiona w miejscu dawnego meczetu, miała być symbolem wyparcia islamu z Portugalii i symbolem potęgi chrześcijańskich władców. Górujący nad Alfami zamek to kolejna ważna budowla, której zwiedzenie sprawić może wiele radości turystom.

Biura podróży polecają też odwiedzić tak ważną część Lizbony, jaką jest Belem. To znany port, z którego znani podróżnicy wyruszali na podbój świata. Tu właśnie zaczynała się słynna wyprawa Vasco da Gamy, o której w Belem pamięta się do dziś.

Obserwuj nas:

Produkty z centrum handlowego Centrum Handlowe ATRIUM Plejada

Popularne sieci handlowe

Miasta