Leżak czy łóżko plażowe? Co kupić na wyjazd? (Castorama)

27. 07. 2017

Wola Park Centrum handlowe
Przed wyjazdem nad morze czy nad jezioro często konieczny jest zakup odpowiedniego leżaka plażowego. Dużą popularnością cieszą się jednak nie tylko leżaki, ale również łóżka plażowe. Może pojawić się więc pytanie – co będzie lepsze?

Łóżko plażowe czy jednak leżak?

Wybór nie jest oczywisty przede wszystkim dlatego, że zarówno łóżka, jak i leżaki mogą okazać się praktyczne i wygodne. Jednocześnie w sklepach znaleźć można także modele ciężkie, niekomfortowe i trudne w transporcie. Oczywiście wiele zależy od indywidualnych preferencji, jednak niewątpliwie najważniejsze nie jest wcale, czy wybór padnie na leżak czy może jednak łóżko, ale kwestia wymiarów, komfortu podczas użytkowania, a także ceny akcesoriów plażowych.

Po pierwsze – wygoda

Leżak plażowy albo łóżko plażowe kupuje się przede wszystkim w celu odpoczywania i wygodnego opalania się. Najważniejszy powinien być więc komfort, dzięki któremu cieszenie się każdą chwilą spędzoną na plaży stanie się jeszcze prostsze. Zarówno leżak, jak i łóżko plażowe powinno być wytrzymałe i stabilne. Warto też pamiętać, że niektóre leżaki umożliwiają opalanie się jedynie w pozycji siedzącej. Należy więc sięgać po modele pozwalające na większą swobodę albo po prostu sięgnąć po któreś z dostępnych na rynku łóżek plażowych.

Poręczność

Nie można też zapomnieć o tym, że żeby korzystać z łóżka plażowego czy leżaka, najpierw trzeba go przetransportować na plażę. Lepiej wybierać więc modele lżejsze, które łatwo składa się i rozkłada. Najbardziej poręczne będą z pewnością modele wykonane z aluminium, jednak kwestią dyskusyjną pozostaje, czy pozwolą na komfortowy wypoczynek. Lekkie i łatwe w transporcie okażą się także stelaże plastikowe, jednak często są mało wytrzymałe, a przede wszystkim niestabilne - należy więc zwrócić uwagę na jakość wykonania.

Obserwuj nas:

Produkty z centrum handlowego Wola Park

Popularne sieci handlowe

Miasta