Jesienne rośliny ozdobą nowoczesnego wnętrza (Leroy Merlin)

11. 09. 2017

Każda pora roku obdarza nas swym niepowtarzalnym zestawem pachnących kwiatów, którym możemy się cieszyć także w naszych mieszkaniach.

Jesień obdarza nas zapachami takich kwiatów jak złocienie o ostrej woni, Lilie – liliom speciosum var rubrum o niezwykłym zapachu toffi. Piękny zapach kwiatów w wazonie na długo będzie unosił się w pomieszczeniach. Jeśli wolimy kwiaty doniczkowe, warto kupić kwitnący zimą jaśmin o bardzo ostrym i słodkim zapachu. Okres największego kwitnienia jaśminu przypada na czas, kiedy wokół niewiele roślin cieszy nas widokiem budzących się do życia pąków.

Dużą ozdobą korytarza, salonu lub przedpokoju mogą być hortensja i fuksja, których kwiaty stanowią bogatą mieszankę purpury, różu i fiołkowo różowego koloru. Ostatnio bardzo modne wrzosy to rośliny nie tylko typowo ogrodowe. W powodzeniem mogą stanowić ozdobę naszych okien, parapetów, a nawet stołów. Ich barwy naprawdę potrafią zaskoczyć. Warto dodać, że jesienne rośliny to nie tylko kwiaty. Spotkania w gronie przyjaciół w tym okresie można na przykład uświetnić zabawnymi naturalnymi dekoracjami, w skład których oprócz jesiennych kwiatów mogą wchodzić dynie, patisony, przeróżne odmiany kabaczków i jesiennych owoców.

Chociaż zwykle jesień kojarzy nam się z ciepłymi barwami, złotem, brązami i czerwieniami, to jednak paleta jesiennych barw może znacznie szersza. Niezwykle oryginalnie wyglądają wiecznie zielone iglaki i bukszpany przycięte w geometryczne kształty, posadzone w ceramicznych donicach, dodających stylu naszego wnętrza. Taka ozdoba w korytarzu czy na werandzie przywodzi na myśl letnie dni. Ozdobne przycinanie iglaków pozwala na popuszczenie wodzów fantazji. Jeszcze nie tak dawno uważano, że jest to swoista ozdoba ogrodu, jednak dzisiaj coraz częściej spotyka się je na holach i korytarzach biur i urzędów.

Obserwuj nas:

Popularne sieci handlowe

Miasta