Jaka kawa jest zdrowa - kawa naturalna czy cappuccino? (Auchan)

24. 06. 2017

CH Auchan Hetmańska Centrum handlowe
Kawa to napar pity powszechnie na całym świecie. Wiele osób nie wyobraża sobie poranka bez filiżanki parującej kawy. Ceniona za swoje właściwości prozdrowotne - kawa może być pita w ilości kilku filiżanek dziennie. Czy każda kawa jest jednak równie zdrowa?

Kawa, czyli zdrowie w filiżance

Kawa wyróżnia się bardzo wysoką zawartością antyutleniaczu - największych sprzymierzeńców w walce z wolnymi rodnikami. Kawa chroni zatem serce i naczynia krwionośne, mózg, wszystkie narządy i komórki organizmu. Pij zatem kawę bez obaw - ale tylko tę dobrej jakości. Za najzdrowszą uchodzi kawa z ekspresu, która - w przeciwieństwie do tradycyjnie zaparzanej kawy z fusami - nie podrażnia żołądka i wątroby.

Jeśli dbasz o linię - pij kawę czarną, bez mleka i cukru. Jej smak wzbogacić możesz odrobiną miodu czy aromatycznych przypraw - goździków, cynamonu czy kardamonu.

A co z cappuccino?

Cappuccino jako napój kawowy sprzedawany w sklepach w postaci proszku, to ciekawa alternatywa dla czarnej kawy. Nie ma ona tylu właściwości prozdrowotnych i pobudzających co kawa naturalna, gdyż zawartość w niej kawy jest niewielka. Sporo jest zatem aromatów i mleka w proszku, które nadają cappuccino wyjątkowy, delikatny smak. Jeśli taki napój kawowy pity jest jedynie okazyjnie - nie ma powodu do obaw jednak nadużywanie takiej kawy może dostarczać sporo kalorii, a także sztucznych dodatków. Na dłuższą metę warto więc zainteresować się tradycyjnym cappuccino - kawą espresso z dodatkiem spienionego mleka. To równie pyszne, a znacznie zdrowsze rozwiązanie.

Obserwuj nas:

Produkty z centrum handlowego CH Auchan Hetmańska

Popularne sieci handlowe

Miasta