Jak zdrowo jeść kurczaka? (Carrefour)

23. 06. 2017

Centrum Handlowe ATRIUM Kasztanowa Centrum handlowe
O tym, ze drób jest zdrowszy od wieprzowiny wiemy od dawna. Jednak nawet na temat drobiu, a w szczególności mięsa z kurczaka, powstało wiele mitów. Najpopularniejsze z nich to te, jakoby mięso z kurczaka było genetycznie modyfikowane i z tego powodu przyspieszało wzrost u dzieci lub też powodowało powiększanie się piersi. Prawda jest taka, że kurczaki wcale nie są pionierami żywności genetycznie modyfikowanej. Mięso drobiowe (w tym kurczak) jest zdrowe, jeśli wybieramy właściwe kurczaki i przygotowujemy je we właściwy sposób.

Jeśli chcemy spożywać drób zdrowszy, lepiej wybrać kurczaka z wolnego wybiegu. Jest on droższy niż fermowy, ale o wiele tańszy niż ten z "ekologicznej hodowli", czyli popularne ostatnio "bio". Kurczak taki jest co prawda twardszy, ale i chudszy, a co za tym idzie zawiera o wiele mniej tłuszczu.

Aby jeszcze bardziej ograniczyć spożycie tłuszczu podczas jedzenia kurczaka, wystarczy pozbawić go skórki. Ilość tłuszczu w jednej nóżce kurczaka (porcja obiadowa) zmniejszy się o połowę. Podobnie jak ilość kalorii. Warto więc odpuścić sobie zjadanie jej, by być zdrowszym i bardziej fit.

Jeśli chodzi o wędliny drobiowe, to są one trudne do przyrządzenia, gdyż mięso z kurczaka jest dość suche. Wędliny z kurczaka kupowane w sklepach zawierają z tego powodu bardzo dużo różnych, w tym sztucznych dodatków. O wiele lepiej upiec kurczaka (na przykład pierś) i pokroić na kanapkę niż kupować gotową wędlinę drobiową.

Obserwuj nas:

Popularne sieci handlowe

Miasta