Gdzie najlepiej przechowywać rower zimą? (Media Expert)

26. 10. 2017

Galeria Tęcza Centrum handlowe
Niestety, sezon rowerowy dobiegł końca i trzeba będzie gdzieś przechować nasz dwukołowy pojazd. Zazwyczaj mamy z tym dużo problemów, ponieważ rower jest dość duży i ciężko jest znaleźć dla niego miejsce, zwłaszcza w mieszkaniu. Co zrobić w tej sytuacji? Doradzamy!

Jeśli ktoś ma kawałek wolnej przestrzeni, może postawić rower na podłodze. Wtedy będziemy mieć pewność, że nie zostanie uszkodzony przez niekorzystne warunki atmosferyczne i nikt go nie ukradnie. Poza tym dwukołowy pojazd świetnie prezentuje się w nowocześnie urządzonych wnętrzach. Można też zamontować wieszak rowerowy na ścianie, to bardzo praktyczne rozwiązanie.

Niestety, nie wszyscy mają wolne przestrzenie w swoich mieszkaniach i często wystawiają rower na balkon. To duży błąd, ponieważ dwukołowy pojazd będzie wtedy narażony będzie na topniejący śnieg, deszcz i mrozy, co spowoduje liczne uszkodzenia jego części. Przykrycie go pokrowcem nie pomoże i nie zatrzyma wilgoci. Zdecydowanie odradzamy!

Jeśli już naprawdę nie wiemy co zrobić z rowerem, warto oddać go do przechowalni rowerowej. W każdym mieście działa przynajmniej kilka takich punktów. Koszt za miesiąc wynosi od 20 do 30 złotych i wydaje się, że nie jest to wygórowana cena. Przechowalnia gwarantuje nam, że po kliku miesiącach odzyskamy dwukołowy pojazd bez szwanku i będziemy mogli wiosną znowu ruszyć na rowerowe wycieczki.

Obserwuj nas:

Popularne sieci handlowe

Miasta