Czym tak właściwie różni się odtwarzacz Blu-Ray od DVD? (RTV EURO AGD)

16. 08. 2017

Centrum Handlowe Gołąbkowice Centrum handlowe
Jeszcze wcale nie tak dawno temu nawet stosunkowo tania nagrywarka DVD zaspokajała większość naszych oczekiwań. Wszystko jednak uległo zmianie, gdy na rynku pojawił się odtwarzacz Blu-Ray. Nasuwa się więc pytanie – czym różnią się oba te urządzenia i czy rzeczywiście to co droższe, jest zawsze lepsze? Przekonajmy się, czy warto i kiedy zainwestować w Blu-Ray czy też może wystarczy nam poczciwa nagrywarka DVD?

Co kupić – tradycyjną nagrywarkę DVD czy też może Blu-Ray?

Napęd optyczny pozwala na instalowanie na dysku komputera programów DVD i CD, słuchania oraz nagrywania na nich muzyki i filmów. Cena tego typu urządzeń waha się od kilkudziesięciu do kilkuset złotych. Nie brakuje bowiem producentów i modeli napędów optycznych. Wykorzystywane są także różne technologie. Dobra nagrywarka DVD-RW jest w stanie odczytać i zapisać niemalże każdą płytę DVD czy CD.

Jeśli jednak dysponujemy wysokiej jakości sprzętem, czyli wydajnym i nowoczesnym komputerem, to warto pomyśleć nad napędem pozwalającym na odtwarzanie i zapisywanie filmów na płytach Blu-Ray. Trzeba jednak pamiętać o tym, że nie ma co liczyć na uzyskanie bezpłatnych aplikacji, które pozwolą na wyświetlanie filmów Blu-Ray i nagrywanie ich w owym standardzie na przenośne nośniki pamięci. Jeśli mamy telewizor Full HD, to rzeczywiście warto odżałować więcej pieniędzy, aby móc cieszyć się doskonałą rozdzielczością obrazu.

Niestety nadal płyty Blu-Ray nie są aż tak bardzo popularne, czego nie można powiedzieć o płytach DVD. Nawet wypożyczenie płyty Blu-Ray często jest dwa razy droższe niż tej zwykłej. Jeśli mamy ograniczone możliwości finansowe, to z pewnością nie warto niepotrzebnie wydawać pieniędzy na Blu-Ray, gdyż znacznie taniej kupimy dobrej jakości odtwarzacz DVD, dzięki któremu również możemy poczuć się jak w kinie.
Obserwuj nas:

Produkty z centrum handlowego Centrum Handlowe Gołąbkowice

Popularne sieci handlowe

Miasta