Czym kierować się przy wyborze lamp ogrodowych? (Castorama)

16. 07. 2017

Wola Park Centrum handlowe
W sezonie letnim zazwyczaj szczególnie zależy nam na tym, aby odpowiednio doświetlić ogród, taras lub też balkon, aby także i po zmroku mieć możliwość spędzania czasu na świeżym powietrzu. Co wobec tego wziąć pod uwagę wybierając oświetlenie do ogrodu, jaka lampa ogrodowa okaże się najlepsza?

Jeśli stawiasz na prostotę to lampa solarna

Zasada jej działania jest prosta - jest to lampa wyposażona w specjalny panel, który w ciągu dnia magazynuje energię słoneczną, która następnie jest wykorzystywana do emitowania światła po zapadnięciu zmroku. Jest to więc tanie rozwiązanie, gdyż po zakupie samej lampy tak naprawdę nie ponosimy już żadnych dodatkowych kosztów związanych z wykorzystywaniem wygenerowanej przez nią energii.

Tego typu lampa doskonale sprawdzi się do celów dekoracyjnych, nie mamy jednak możliwości kontrolowania kiedy i na jak długo będzie się zapalać, co może być kłopotliwe w przypadku organizowania spotkań czy imprez w ogrodzie.

Sensowna i tania alternatywa - lampy ledowe

Tak, jak technologia ledowa z powodzeniem sprawdza się wewnątrz tak i może być wykorzystywana na zewnątrz. Lampa led może emitować mocne światło przez wiele godzin przy jednoczesnym niewielkim poborze energii elektrycznej. To my decydujemy o tym, kiedy ma się zapalić i jak długo ma się świecić.

Technologia ledowa bezsprzecznie jest jedną z najbardziej energooszczędnych technologii, gdzie dodatkowo warto zwrócić uwagę na bardzo dużą żywotność diod. To nowoczesne i bardzo praktyczne rozwiązanie do każdego ogrodu, balkonu, tarasu czy też praktycznego oświetlenia ścieżki prowadzącej na posesje czy też podjazdu garażowego.

Obserwuj nas:

Produkty z centrum handlowego Wola Park

Popularne sieci handlowe

Miasta