Co jeść, by poprawić sobie humor jesienią? (E.Leclerc)

08. 11. 2017

E.Leclerc Jutrzenki Centrum handlowe
Jesienna chandra to niestety zmora każdego z nas. Kiedy za oknem deszczowo, ponuro i zimno, wszystkim nam może pogorszyć się nastrój. To, co jemy również ma wpływ na nasze samopoczucie. Co najlepiej jeść i czego unikać, aby poprawić sobie humor podczas jesieni?

Przede wszystkim powinniśmy starać się spożywać mniej mięsa, słodyczy oraz alkoholu. Aminokwasy wydzielane przez ich spożywanie, powodują spadek produkcji serotoniny, czyli hormonu szczęścia. Co zatem należy jeść, aby cieszyć się dobrym samopoczuciem? Na przykład jogurt naturalny lub kiszonki. Zawarte w jogurcie naturalnym bakterie umożliwiają produkcję serotoniny. Kiszone owoce i warzywa wspierają natomiast przydatne bakterie w jelitach. Warto jeść również pomarańczowe i fioletowe owoce, które wspierają odżywienie mózgu, dzięki czemu lepiej się czujemy. Nie należy zapominać także o zielonych warzywach! Zawierają one kwas foliowy, którego niedobór zaburza produkcję serotoniny i może wpłynąć na pogorszenie nastroju. Rano warto jeść kasze oraz płatki zbożowe, które dostarczą nam glukozę, co pozwoli nam dobrze funkcjonować w ciągu dnia. Wieczorem natomiast dobrze jest wypić mleko z miodem, które pozwoli nam się uspokoić i łatwiej zasnąć. Co ciekawe, silnym antydepresantem żywieniowym może okazać się również śledź! Zawiera on bowiem dużo kwasów tłuszczowych Omega 3.

A co z czekoladą, znaną od wieków jako świetny poprawiacz nastroju? Można ją jeść od czasu do czasu, ponieważ zawarte w niej składniki powodują uczucie szczęścia. Jednak należy uważać, ponieważ jest uzależniająca, a także wysokokaloryczna.

Obserwuj nas:

Produkty z centrum handlowego E.Leclerc Jutrzenki

Popularne sieci handlowe

Miasta