Black Friday w Stanach Zjednoczonych obchodzi się co roku tuż po Święcie Dziękczynienia. Dla amerykanów ten dzień jest już tradycją, ale przede wszystkim niesamowitą okazją na zniżkowe zakupy. Co trzeba wiedzieć o Czarnym Piątku w USA? Dlaczego wzbudza aż tak ogromne zainteresowanie?

Amerykanie od wielu lat w Black Friday ulegają szaleństwu zakupowemu. Tego dnia sieci handlowe obejmują swoje produkty nawet 90-procentowymi zniżkami. Do kupienia jest niemal wszystko i można zaopatrzyć się m.in. w sprzęty elektroniczne, odzież, kosmetyki, meble czy samochody. Ludzie biorą na ten czas wolne w pracy i ustawiają się w kolejkach nawet 2 dni wcześniej. Rozkładają namioty i cierpliwie czekają na skorzystanie z ogromnych promocji. Według statystyk, w Czarny Piątek w USA bierze udział blisko 150 milionów osób!

Sklepy w Black Friday zyskują niesamowite przychody. Obliczono, że jest to blisko 40% wartości rocznej sprzedaży. Czarny Piątek jest też kojarzony z kupowaniem bożonarodzeniowych prezentów. Na miesiąc przed Świętami Amerykanie mają już upominki dla swoich bliskich. Zwyczaj okazji cenowych i zniżek na zakupy rozprzestrzenił się też do różnych krajów na świecie, jednak w żadnym nie cieszy się taką popularnością, jak w Stanach Zjednoczonych.

Obserwuj nas:

Produkty z centrum handlowego Centrum Handlowe ATRIUM Koszalin

Popularne sieci handlowe

Miasta