Backpacking - bezpieczna podróż po sezonie (GO Sport)

08. 09. 2017

Backpacking, czyli podróżowanie z plecakiem wymaga odpowiedniego przygotowania i dokładnego planu działania w każdej mającej możliwość zaistnienia sytuacji. W ogromnym skrócie, całe przedsięwzięcie polega na podróżowaniu z małym bagażem, najczęściej plecakiem po kraju, a nawet świecie, z wykorzystaniem komunikacji publicznej i tanich noclegów, takich jak schroniska, namiot, czy hostele.
Tego rodzaju podróż daje duże poczucie swobody i możliwość poznania siebie w różnych, niekiedy trudnych sytuacjach. Backpacking po sezonie wakacyjnym, w którym tego rodzaju wycieczki są bardzo popularne, wymaga szczególnej troski o dogranie szczegółów i dokładniejszego pakowania.

Przy backpackingu naturalnie należy wyposażyć się w dobry jakościowo plecak. Znajdziemy taki w niemal każdym sklepie sportowym w dość wysokiej cenie, która jest zdecydowanie warta zakupu, jako że utożsamia się ze standardem plecaka. To, jak duży plecak będzie nam potrzebny zależy ściśle od długości naszej wycieczki. Jeśli planujemy podróż weekendową, na 2-3 dni, zdecydowanie wystarczy plecak o pojemności 50 litrów. Przy dłuższych podróżach zdecydowanie lepszą opcją będzie plecak 70-litrowy.

Podróżowanie po sezonie, w okresie jesiennym, wiąże się z koniecznością zabrania większej ilości cieplejszych rzeczy. Podstawą jest kurtka przeciwdeszczowa i wodoodporne buty, chociaż pogoda, zwłaszcza w naszym kraju jest bardzo kapryśna, dlatego warto mieć przy sobie choćby jedną parę krótkich spodenek. Jeśli wybieramy się z plecakiem w góry powinniśmy się zastanowić również nad kompletem zimowym, czyli czapką, szalikiem i rękawiczkami.

Oprócz tego, powinniśmy stosować się do standardowych zasad pakowania plecaka i nie zapomnieć o takich przedmiotach jak latarka, apteczka, zapałki, czy mapa.

Obserwuj nas:

Popularne sieci handlowe

Miasta