Sklep jutra - Żabka współpracuje z Microsoftem

22. 09. 2018

Znana sieć sklepów spożywczych „Żabka” po przeprowadzeniu testów na nowoczesność postanowiła zainwestować w swoją przyszłość. W ciągu półtora roku zamierza zmodernizować wszystkie swoje sklepy, dzięki czemu ma znacznie wzrosnąć liczba nowych klientów. Wprowadzone innowacje technologiczne mają nie tylko ułatwić zakupy poprzez minimalizację czasu obsługi klienta ale i udoskonalić zarządzanie sklepami.

Znana sieć sklepów spożywczych „Żabka” po przeprowadzeniu testów na nowoczesność postanowiła zainwestować w swoją przyszłość. W ciągu półtora roku zamierza zmodernizować wszystkie swoje sklepy, dzięki czemu ma znacznie wzrosnąć liczba nowych klientów. Wprowadzone innowacje technologiczne mają nie tylko ułatwić zakupy poprzez minimalizację czasu obsługi klienta ale i udoskonalić zarządzanie sklepami.

Modernizacja tych placówek spożywczych jest inwestycją bardzo opłacalną, gdyż przyciąga rzesze nowych klientów. Otóż sklepy, w których przeprowadzono już remont, ich liczba zwiększyła się o około trzydzieści procent. Po przeprowadzonej modernizacji zmieni się nie tylko wygląd „Żabek”, ale zostanie wprowadzonych szereg nowoczesnych technologii.

Otóż dzięki współpracy z Microsoftem i startupami zostanie wdrożona nowa, bardziej wygodna oraz przyjazna dla klienta komunikacja ofert. Poprzez udoskonalenie logistyki, sieć dostosuje też bardziej swój asortyment do potrzeb różnych grup klientów. Przy wejściu do każdego sklepu dotychczasowe papierowe plakaty, zostaną zastąpione przez nowoczesne ekrany cyfrowe, na których będą widnieć aktualne oferty promocyjne. Zamontowane ekrany będą działać dzięki mechanizmom sztucznej inteligencji. Będą one interpretowały dane z różnych źródeł dotyczące pory dnia, pogody oraz wydarzeń w okolicy. System ten będzie w pełni automatyczny i nie będzie wymagał ręcznego sterowania. Z kolei w środku sklepu dużą nowością będzie niespotykana dotąd inteligentna półka.

Dzięki zamontowanym czujnikom system będzie doskonale rozpoznawał konkretnego klienta posiadającego aplikację, a następnie na bazie jego historii zakupów będzie proponował mu najbardziej odpowiedni dla niego produkt. Propozycja danego towaru będzie wyświetlana na ekranie zamieszczonym tuż przy półkach. W przypadku gdy klient zainteresuje się oferowanym produktem i weźmie go z półki, wówczas na innowacyjnym i „sprytnym” ekranie wyświetlą się dodatkowe informacje o produkcie. Zainteresowany klient dowie się o jego przydatności do spożycia, składzie czy kraju pochodzenia. Jednocześnie sklep i dostawca otrzymają informację, że towar został zdjęty przez klienta z półki. Oprócz tego ten nowoczesny system będzie na bieżąco monitorował datę przydatności do spożycia produktów świeżych. Gdy będzie ona dobiegała końca, wówczas personel sklepu zostanie o tym niezwłocznie poinformowany, a na cyfrowej listwie cenowej automatycznie zmieni się cena tego produktu.

Nowoczesne Żabki zostaną też wyposażone w kasy samoobsługowe z wideoweryfikacją. Produkty na tych kasach będą rozpoznawalne nie poprzez dotychczasowe skanowanie towaru lecz na podstawie rozpoznawania obrazów. Klient będzie mógł na kasie położyć produkty w pojemniku. Dopuszczalna będzie płatność kartą albo poprzez aplikację mobilną, której celem będzie także zindywidualizowane oferty promocyjnej dla poszczególnych klientów. Aplikacja ta pozwoli nie tylko zapłacić za zakupy, ale będzie pełnić funkcję programu lojalnościowego. Będzie ona też nieodłącznym elementem towarzyszącym wszystkim właścicielom sklepów. Dzięki nim zarządzanie sklepami stanie się bardziej innowacyjne oraz niezwykle skuteczne. Obecnie aplikacja ta jest testowana w ponad stu sklepach „Żabka”. Sieć jest na etapie zaawansowanego testowania innowacyjnych rozwiązań. Jeśli się one sprawdzą już w przyszłym roku rozpocznie się gruntowna przemiana Żabek”, w całym kraju. Dzięki temu praca zarówno kadry zarządzającej jak i całego personelu będzie o wiele wygodniejsza i bardziej atrakcyjna.

 

(Zdjęcie artykułu jest materiałem prasowym sklepów Żabka)

Obserwuj nas:

Popularne sieci handlowe

Miasta