Dzień Babci i Dziadka - Gdzie kupimy prezenty?

18. 01. 2019

Autor: Promoceny

Zbliża się Dzień Babci i Dziadka. Od kiedy obchodzimy to święto? Co podarować dziadkom, by wywołać uśmiech na ich twarzach? Sprawdź gdzie udać się na zakupy!

W Polsce Dzień Babci przypada na 21 stycznia, Dzień Dziadka świętowany jest natomiast 22 stycznia. To wyjątkowe dni w roku nie tylko dla seniorów rodu, ale także ich najmłodszych członków. Wnuki składają babciom i dziadkom życzenia obdarowując ich podarkami od serca.

Pomysł na obchodzenie święta babci i dziadka narodził się w roku 1964. Pomysłodawcą wprowadzenia tego nieformalnego święta na stałe do kalendarza byli ówcześni wydawcy czasopisma ''Kobieta i Życie''. Często można się spotkać z opinią, iż pomysł na obchodzenie tego święta przybył do Polski ze Stanów Zjednoczonych w latach 80 ubiegłego wieku.

Niezależnie jednak od pochodzenia, w tych dniach dziadkowie cieszą się obecnością swoich wnucząt i podarowanymi przez nich prezentami. Wiele sklepów, w tym Carrefour, Stokrotka, Intermarche, Auchan, Kaufland czy POLOmarket, z okazji Dnia Babci i Dziadka przygotowują wiele różnych pomysłów na prezent.

Dla Babci i Dziadka możemy kupić bombonierki, kubki lub poduszkę. Są to najczęstsze upominki, które znajdziemy na sklepowych pułkach. Prezenty te mają zabawne nadruki lub życzenia dla naszych najbliższych. Możemy również kupić coś droższego, na przykład ciśnieniomierz. Nie ważne na co się zdecydujemy, warto okazać pamięć i szacunek swoim dziadkom.    

Sprawdź jakie prezenty możesz kupić dla swoich dziadków TUTAJ

Dzień Babci i Dziadka obchodzimy na różne sposoby. Najważniejsze jest, by pamiętać o dziadkach nie tylko w dniu ich święta, ale przez cały rok!

Obserwuj nas:

Popularne sieci handlowe

Miasta