Dbam o Zdrowie – lider rynku aptecznego w Polsce (Dbam o Zdrowie)

01. 10. 2010

 
Apteki Dbam o Zdrowie to największa grupa apteczna w Polsce występująca pod jednym szyldem. Obecnie liczy już ponad dwa tysiące placówek, w tym roku powiększy się o kolejne kilkaset aptek.
 
 
     Charakterystyczne, pomarańczowe apteki możemy spotkać w całym kraju – w galeriach handlowych i na głównych ulicach wielkich miast oraz w małych miasteczkach i na wsiach. Co miesiąc dwa tysiące  Aptek Dbam o Zdrowie odwiedza ponad pięć milionów Pacjentów.
     DOZ S.A. to dziś jeden z największych dostawców usług farmaceutycznych w Polsce. Spółka jest operatorem największego portalu o tematyce zdrowotnej i apteki internetowej www.doz.pl. W aptece internetowej można zamówić leki – nawet te trudno dostępne – i odebrać je w wybranej, realnie istniejącej Aptece Dbam o Zdrowie. Sam portal oferuje liczne informacje o tematyce zdrowotnej, poradnictwo etc.

     Na www.doz.pl każdy może także zarejestrować się także w programie lojalnościowym Dbam o Zdrowie. Program, budowany
od ośmiu lat  pozwala gromadzić punkty, którymi premiowane są zakupy w  Aptekach Dbam o Zdrowie. Punkty można wymieniać na atrakcyjne nagrody, przedstawione w specjalnym katalogu.
Wiosną tego roku DOZ S.A. otworzył także aptekę SMS, w której zamówić leki w wybranej aptece można przy pomocy telefonu komórkowego.

     DOZ S.A. wydaje także dwumiesięcznik „Dbam o Zdrowie”, będący pismem promującym zdrowy styl życia. Dwumiesięcznik jest wysyłany do pacjentów zarejestrowanych w programie lojalnościowym, a przede wszystkim jest dostępny w  aptekach i cieszy się bardzo dużym zainteresowaniem.

     Dbając o zdrowie Polaków,  Apteki Dbam o Zdrowie każdego dnia  proponują Pacjentom szereg promocji na leki poszukiwane w danym sezonie.  Asortyment tych preparatów jest  aktualizowany co miesiąc. Informacje o aktualnej ofercie Pacjenci znajdą przede wszystkim w gazetce promocyjnej dostępnej we wszystkich Aptekach Dbam o Zdrowie, a także na billboardach, w prasie, oraz bezpośrednio we własnych skrzynkach pocztowych. Oferta promocyjna dostępna jest również na portalu www.doz.pl .

     11 lutego 2010 roku, w Światowy Dzień Chorego,  Apteki Dbam o Zdrowie rozpoczęły program SENIOR dla osób powyżej 75 roku życia. Celem programu jest ułatwienie osobom starszym dostępu do niezbędnych leków. Dzięki bezpłatnej, imiennej Karcie programu SENIOR, osoby powyżej 75 roku życia, otrzymają 25 proc. dofinansowania na wszystkie leki wydawane na receptę, dostępne w Aptekach Dbam o Zdrowie, aż do wyczerpania limitu 500 zł.
 
     Na przełomie stycznia i lutego ruszył także program „dla Mamy i Maleństwa”, skierowany do młodych kobiet, które w ostatnim czasie urodziły dziecko. Program oferuje młodym mamom bardzo atrakcyjne rabaty na leki i preparaty sprzedawane w Aptekach Dbam o Zdrowie oraz dostęp do portalu internetowego propagującego wiedzę nt. zdrowia dziecka i mamy.
Warto także wspomnieć, że w grupie Aptek Dbam o Zdrowie znajduje się 11 aptek zabytkowych, dwa muzea farmacji w Lublinie i Łodzi oraz Izba Pamiątek Farmaceutycznych w Zamościu, w Aptece Rektorskiej. Apteka Rektorska jest najstarszą apteką w Polsce, której jubileusz 400-lecia DOZ S.A. obchodził we wrześniu 2009 roku.
Obserwuj nas:

Sieci handlowe