Poradnik zakupowy

Nowości

 • Nowa piramida żywieniowa – jakie niesie za sobą zmiany?

  Nareszcie nastąpiła rewolucja w sposobie żywienia i sposobie postrzegania zdrowych proporcji w żywieniu. Nowa piramida żywieniowa wydana przez Instytut Żywności i Żywienia zastąpiła swoją poprzedniczkę z 2009 roku.

 • Grypa żołądkowa – objawy jelitówki i leczenie

  Grypę żołądkową wywołuje wirus atakujący układ pokarmowy. Grypa żołądkowa pomimo swojej nazwy, pod tym względem tak naprawdę niewiele ma wspólnego z klasyczną grypą. Najczęstszą przyczyną grypy żołądkowej jest zepsute lub zakażone jedzenie, a także czasem inna choroba. Grypa jelitowa to inaczej wirusowe zakażenie układu pokarmowego.

 • Omlet fit na słodko lub z warzywami – jak przygotować?

  Rano tuż przed pracą bywamy zabiegani. Często nie mamy wystarczająco czasu poprzedniego wieczoru, aby przygotować sobie pożywne śniadanie na następny dzień, a kiedy już zadzwoni budzik okazuje się, że każda chwila jest cenna, ponieważ jesteśmy już prawie spóźnieni. Tymczasem istnieje potrawa, którą możesz przyrządzić szybko bez większego talentu kucharskiego.

 • Czym jest dieta sandruni?

  Zasady które obowiązują podczas przestrzegania diety sandruni nie różnią się wiele od innych tradycyjnych diet oraz sposobu zdrowego żywienia. Przede wszystkim należy regularnie spożywać posiłki. Dieta to przede wszystkim zawiera posiłki oparte na dużej ilości warzyw oraz owoców, a także polega na przyjmowaniu sporej ilości wody, minimum 2 litry dziennie.

 • Mole spożywcze – jak szybko i skutecznie się ich pozbyć?

  13. 12. 2017

  Mole spożywcze larwy a także dorosłe osobniki żerują na ziarnach zbóż oraz wszelkich przetworach. Szczególnie upodobały sobie czekoladę, suszone warzywa oraz owoce, a także wyroby cukiernicze. Ich obecność jest szkodliwa i grozi uczuleniem oraz licznymi chorobami, ponieważ owad zaraża produkty na których żeruje - swoimi odchodami, dodatkowo w żywności można znaleźć martwe osobniki tego gatunku owada.

 • Ćwiczenia na szczupłe uda, pośladki i brzuch

  Szczupłe, jędrne nogi to podstawa każdej zgrabnej sylwetki. Nogi to połowa naszego ciała i warto zadbać o to, aby prezentowały się doskonale. Niezwykle istotne są codzienne ćwiczenia na uda, które skutecznie pomogą wyrzeźbić figurę.

 • Imbir na zimę – w kuchni i kosmetykach

  Imbir od najdawniejszych lat wykorzystywany jest zarówno w kuchni jak i w naturalnej medycynie oraz kosmetykach. Jego korzystne dla naszego organizmu właściwości nie mają końca, dzięki czemu cieszy się popularnością o każdej porze roku, jednak szczególnie popularny jest zimą ze względu na wspomaganie naszego systemu odpornościowego.

 • Jakie owoce kupić na Święta?

  Jakie owoce idealnie sprawdzą się na świątecznym stole? Zdecydowanie cytrusy, które zawierają mnóstwo witamin, składników mineralnych i pektyn. Doradzamy, co można z nich przygotować oraz informujemy o ich zdrowotnych właściwościach. Przeczytaj!

 • Jak uniknąć niestrawności i uczucia ciężkości po obfitej kolacji wigilijnej?

  Co roku świąteczny stół ugina się pod przepysznymi potrawami i łatwo pokusić się o kilka kęsów za dużo. Prędko skutkuje to w niestrawności i uczuciu ciężkości, przez co świąteczne posiłki mogą sprawić nam kłopot. Jak radzić sobie z przejedzeniem?

 • Świąteczne zwyczaje i różnice w Polsce

  Choć całą Polskę łączą bożonarodzeniowe tradycje, zwyczaje te różnią się w niektórych regionach. Inne potrawy pojawią się na wigilijnym stole na Śląsku, a inne na przykład na Lubelszczyźnie. Świątecznych tradycji jest w Polsce tak wiele jak jej mieszkańców od gór aż po morze, zachęcamy do poznania tych najciekawszych!

Popularne sieci handlowe

Miasta