Zwyczaje Wielkanocne na Świecie

24. 03. 2017

Centrum Handlowe Ferio Gaj Centrum handlowe
Święta Wielkanocne zbliżają się wielkimi krokami.Panie domu na pewno zaczynają już się zastanawiać co podać na świątecznym stole, a wiele z nich rozpoczęło już pierwsze porządki. W Polsce Wielkanoc kojarzona jest z jajkami, koszyczkiem, kurczakiem, a także Śmingusem Dyngusem. Jednak czy zastanawialiście się jak wygląda Wielkanoc na świecie?   

Najbardziej kontrowersyjne zwyczaje panują na Filipinach. Ochotnicy w ramach praktyki religijnej przybijani są tu do krzyża. Rytuał ten ma zbliżyć wiernych do Jezusa, odkupić ich winy, a nawet uzdrowić.

W Szwecji natomiast dzieci w ostatnich dniach Wielkiego Tygodnia przebierają się za wiedźmy i składają wizyty sąsiadom obdarowując je m.in. własnoręcznie wykonanymi laurkami. W dowód wdzięczności osoba przyjmująca podarunki rozdaje najmłodszym słodycze. Dość oryginalnym zwyczajem jest także przyozdabianie krzewów różnokolorowymi pierzami.

W Niemczech w Niedzielę Wielkanocną rodzice chowają czekoladowe zajączki, jajka lub inne słodycze w całym domu, a także ogrodzie. Zadaniem najmłodszych domowników jest ich znalezienie. U naszych sąsiadów Wielki Czwartek nazywany jest Zielonym Czwartkiem. W ten dzień tradycją jest malowanie jaj na kolor zielony.

W Stanach Zjednoczonych w Niedzielę Wielkanocną wybierany jest najlepszy i najoryginalniejszy kapelusz wielkanocny.

W Bułgarii tradycją jest, że tuż po północy w Niedzielę tłuczone wielkanocne jaja tłucze się o mur kościoła. Jak głosi tradycja, osoba, której skorupka przetrwa będzie cieszyć się wyjątkowym szczęściem.

Święta Wielkiej Nocy obchodzone są w różnoraki sposób na całym świecie. Każde Państwo ma swoją własną, unikalną tradycję. A czy Wy znacie jakieś ciekawe tradycje? A może macie swoje własne?

Obserwuj nas:

Produkty z centrum handlowego Centrum Handlowe Ferio Gaj

Popularne sieci handlowe

Miasta