Zwyczaje Wielkanocne na Świecie (K&M Delikatesy)

24. 03. 2017

Centrum handlowe: Ferio Gaj
Święta Wielkanocne zbliżają się wielkimi krokami.Panie domu na pewno zaczynają już się zastanawiać co podać na świątecznym stole, a wiele z nich rozpoczęło już pierwsze porządki. W Polsce Wielkanoc kojarzona jest z jajkami, koszyczkiem, kurczakiem, a także Śmingusem Dyngusem. Jednak czy zastanawialiście się jak wygląda Wielkanoc na świecie?   

Najbardziej kontrowersyjne zwyczaje panują na Filipinach. Ochotnicy w ramach praktyki religijnej przybijani są tu do krzyża. Rytuał ten ma zbliżyć wiernych do Jezusa, odkupić ich winy, a nawet uzdrowić.

W Szwecji natomiast dzieci w ostatnich dniach Wielkiego Tygodnia przebierają się za wiedźmy i składają wizyty sąsiadom obdarowując je m.in. własnoręcznie wykonanymi laurkami. W dowód wdzięczności osoba przyjmująca podarunki rozdaje najmłodszym słodycze. Dość oryginalnym zwyczajem jest także przyozdabianie krzewów różnokolorowymi pierzami.

W Niemczech w Niedzielę Wielkanocną rodzice chowają czekoladowe zajączki, jajka lub inne słodycze w całym domu, a także ogrodzie. Zadaniem najmłodszych domowników jest ich znalezienie. U naszych sąsiadów Wielki Czwartek nazywany jest Zielonym Czwartkiem. W ten dzień tradycją jest malowanie jaj na kolor zielony.

W Stanach Zjednoczonych w Niedzielę Wielkanocną wybierany jest najlepszy i najoryginalniejszy kapelusz wielkanocny.

W Bułgarii tradycją jest, że tuż po północy w Niedzielę tłuczone wielkanocne jaja tłucze się o mur kościoła. Jak głosi tradycja, osoba, której skorupka przetrwa będzie cieszyć się wyjątkowym szczęściem.

Święta Wielkiej Nocy obchodzone są w różnoraki sposób na całym świecie. Każde Państwo ma swoją własną, unikalną tradycję. A czy Wy znacie jakieś ciekawe tradycje? A może macie swoje własne?

Obserwuj nas:

Sieci handlowe