Zadbaj o balkon i taras zimą! (Leroy Merlin)

29. 11. 2017

Centrum handlowe: Arkadia
Zima zbliża się wielkimi krokami, dlatego lepiej już teraz przygotować balkon lub taras na tę porę roku. Oto kilka wskazówek, dzięki którym odpowiednio zabezpieczysz tą przestrzeń przed niskimi temperaturami, silnym wiatrem i wilgocią. Przeczytaj!

Najpierw za pomocą zmiotki pobądź się piasku, kurzu i liści, które zostały na balkonie lub tarasie po sezonie jesiennym. Następnie umyj podłogę specjalnym środkiem do pielęgnacji płytek ceramicznych i gresu. Dzięki temu podłoga nie będzie narażona na niekorzystne, zimowe warunki atmosferyczne. Dodatkowo, warto wziąć starą szczoteczkę do zębów i wyczyścić fugi. Użyj do tego octu, soku z cytryny lub proszku do pieczenia, powinno pomóc!

Na balkonie i tarasie w zimę nic nie powinno stać, dlatego wszelkie sprzęty należy schować do piwnicy lub garażu. Jedynym przedmiotem, który może zostać jest suszarka na pranie. Trzeba jednak pamiętać, że należy ją co kilka dni przestawiać, ponieważ w przeciwnym razie zostawi ślady rdzy i przebarwień na płytkach ceramicznych.

Coraz więcej osób inwestuje w meble drewniane na balkon lub taras. To świetne rozwiązanie jeśli chcemy w ciepłe dni odpocząć od codziennych obowiązków. Na zimę oczywiście trzeba je schować i właściwie zabezpieczyć, jeśli tego nie zrobimy, to każdy mebel ulegnie zniszczeniu i nie będzie się nadawał do użytku w sezonie wiosennym.

Obserwuj nas:

Popularne sieci handlowe

Miasta