Xbox czy Playstation - porównanie konsol do gier

05. 06. 2017

Galeria Bałtycka Centrum handlowe
Xbox czy Playstation? Takie pytanie często zadajemy sobie przed wyborem prezentu dla dziecka, ponieważ chcemy, aby konsola służyła przez lata, a do tego była radością dla całej rodziny. Czym kierować się przy wyborze konsoli do gier? Przedstawiamy kilka punktów którymi powinniście się kierować przy podejmowaniu decyzji.

Akcesoria

Zarówno konsola Xbox One jaki i Playstation 4 wyposażone są w szybki interfejs USB 3.0, który umożliwia podłączenie do sprzętu dodatkowych urządzeń. Do każdego zestawu dołączany jest zestaw słuchawkowy z mikrofonem, kontroler do gier oraz kabel HDMI niezbędny do podłączenia konsoli do telewizora. Pojemność RAM w obu przypadkach wynosi 8GB, natomiast Playstation posiada szybsze moduły niż Xbox.

Parametry pracy

Aby konsola działała prawidłowo musi posiadać odpowiednie systemy chłodzące. Wpływają one na wydajność i prędkość sprzętu, co przekłada się na komfort użytkowania. Xbox One wyposażony jest w wiele otworów wentylacyjnych, więc prawdopodobieństwo przegrzania konsoli jest niewielkie. W momencie użytkowania max. temperatura nagrzania wyniosła 48st. C, a cały system działał bardzo cicho. Playstation posiada mniej otworów wentylacyjnych, nagrzewa się do 51st. C, a hałas jaki wywołuje jest znacząco większy.

Cena konsoli

Koszt konsoli Xbox One i Playstation 4 w wersji podstawowej jest bardzo zbliżony. Pakiet standardowy kupimy już za około 1700 zł, natomiast za pełny zestaw z kamerą, grą i dodatkowymi sensorami i kontrolerami musimy zapłacić 2000 zł.
Obserwuj nas:

Produkty z centrum handlowego Galeria Bałtycka

Popularne sieci handlowe

Miasta