W co zaopatrzyć się przed remontem? (OBI)

27. 07. 2017

Arkady Wrocławskie Centrum handlowe
Remont nie należy do najprzyjemniejszych etapów odnawiania mieszkania, jednak dla zadowalającego efektu, warto dość dużo wycierpieć. Aby jednak remont sam w sobie nie był zbyt uciążliwy dla domowników, warto zaopatrzyć się w kilka bardzo pomocnych produktów, które nie tylko zmniejszą bałagan, ale wpłyną również na efekt końcowy.

Taśma malarska podstawą każdego remontu

Malowanie ścian bez taśmy malarskiej? Obecnie już nikt nie może sobie wyobrazić remontu bez tej przydatnej taśmy, która nie tylko w kilka chwil dokładnie zabezpieczy wszystkie newralgiczne miejsca, jak np. kontakty, włączniki światła lub framugi drzwi, ale również pozwoli na estetyczne wyznaczenie linii wykończenia tuż przy suficie. 

Ponadto warto również pamiętać, że najlepszą przyjaciółką taśmy jest folia malarska, która w kilka chwil zabezpieczy nam podłogę, okna oraz uchroni drzwi przed zachlapaniem farbą.

Odzież ochronna i akcesoria

Oprócz odpowiedniego zabezpieczenia wszystkich mebli, drzwi i okien, warto również zabezpieczyć siebie. Malowanie to dość żmudne zajęcie przy którym można się pobrudzić - warto więc zadbać o odpowiedni strój roboczy. Obecnie na rynku można zakupić foliowe kombinezony, które uchronią nasze ubranie przed zachlapaniem farbą. Ponadto warto również sprawić sobie odpowiedniej wielkości pędzle i wałki, dzięki którym praca nie tylko będzie szła szybciej i będzie mniej męcząca, ale również bardziej efektywna. Małym pędzlem łatwo pomalujemy narożniki pomieszczenia oraz nałożymy farbę wokół drobnych elementów: kontaktów, włączników czy ościeżnicy drzwi.

Obserwuj nas:

Produkty z centrum handlowego Arkady Wrocławskie

Popularne sieci handlowe

Miasta