Świeży zapach w Twoim domu (Super-Pharm)

20. 10. 2017

Na to, jaki klimat panuje w danym mieszkaniu wpływ ma wiele różnych czynników. Począwszy od wystroju i umeblowania aż po małe pamiątki, które „dopełniają” styl wnętrza. Zdarza się nam zapomnieć jednak że na klimat wnętrza składa się także to, co niewidoczne dla oczu. Jednym z takich czynników jest zapach.
Zapach panujący w mieszkaniu wpływa na nasz nastrój i samopoczucie. To, jak pachnie nasze mieszkanie zależy od wielu czynników. Są to zarówno kwestie farb na ścianach, obecności zwierząt jak i częstotliwości prania dywanów. Istnieje jednak kilka sposobów na utrzymanie świeżego zapachu w domu. Poniżej przedstawiamy kilka z nich!

Wietrzenie

Regularne wietrzenie domowych pomieszczeń to najlepszy sposób na utrzymanie świeżości w mieszkaniu. Okna najlepiej otwierać wczesnym rankiem, wtedy powietrze jest „najczystsze” i z pewnością pomoże nam się rozbudzić.

Porządki

Częsta wymiana pościeli i jej wietrzenie, regularne pranie dywanów i firanek – te czynności pozwolą nam dłużej cieszyć się świeżym zapachem. Tkaniny, które mają wyjątkowo częsty kontakt z ludzką lub zwierzęcą skórą (np. pościel, legowiska psa) powinny być prane raz na 1-2 tygodnie.

Dyskretne odświeżacze

W wielu sklepach i drogeriach znajdziemy całą gamę produktów, które zapewnią nam ciekawe zapachy w mieszkaniu. Możemy zacząć od pachnących saszetek do szafy, które możemy powiesić na wieszakach lub położyć na półkach. Naturalny zapach lawendy pozwoli nam cieszyć się świeżym zapachem odzieży przez wiele dni. Na rynku dostępne są także odświeżacze w formie aerozoli. To najpopularniejszy sposób „poprawienia zapachu mieszkania”. Warto wybrać ten, który automatycznie wypuszcza zapachową mgiełkę w określonych odstępach czasowych. Zapewni to piękny zapach nawet po kilkudniowej nieobecności w mieszkaniu.

Obserwuj nas:

Popularne sieci handlowe

Miasta