Smaczne i zdrowe dania z łososia (Chata Polska)

09. 09. 2017

Centrum handlowe: Fort Wola
Tłuste jedzenie? Zdecydowanie nie dla osób na diecie! Wie o tym praktycznie każdy z nas - chcąc odżywiać się zdrowo lub stracić na wadze, należy unikać tłustych pokarmów. Jest to oczywiście prawdą - są jednak wyjątki od tej reguły, jednym z nich jest łosoś.

Ta ryba, znana z wyjątkowego smaku i lubiana przez wielu, zdecydowanie należy do ryb tłustych. Zawiera jednak bardzo wiele witamin i niezbędnych organizmowi składników odżywczych, a także zdrowych tłuszczów - dlatego też warto włączyć ją do swojej diety. 

Aby przyrządzić łososia w sposób dietetyczny, można przygotować go na parze i podawać z dodatkiem lubianych przez nas warzyw. Łososia można również upiec - ponieważ jest rybą tłustą, nie stanie się podczas pieczenia suchy, lecz zachowa swój smak. 

Doskonałą propozycją na dodanie do śniadania zdrowych tłuszczów jest jajecznica z łososiem. Smak smażonych jajek doskonale komponuje się z łagodnym smakiem i aromatem łososia. Danie to nie jest szczególnie popularne, jednak wystarczy spróbować go raz, aby naprawdę nam zasmakowało, bowiem smakuje wyśmienicie. 

Wielu z nas codziennie je kanapki, lub też zabiera je ze sobą do szkoły, pracy lub na uczelnię. Nie można jednak ciągle jeść kanapek z tymi samymi dodatkami. Dlatego też warto spróbować smacznej i zdrowej kanapki z łososiem i awokado. Oba te składniki doskonale się ze sobą komponują, a w dodatku są bardzo zdrowe - zawierają witaminy i niezbędne organizmowi zdrowe tłuszcze. Taka kanapka z pewnością nasyci nas na długi czas.

Obserwuj nas:

Popularne sieci handlowe

Miasta