Ręczniki – gdzie kupić je tanio i w dobrej jakości? (DECATHLON)

23. 06. 2017

Centrum handlowe: CH Kometa
Ręcznik jest nieodłącznym elementem wyposażenia każdej łazienki oraz torby plażowicza. Używamy ich do wysuszania rąk i ciała po wieczornej kąpieli, po wizycie w basenie czy też podczas plażowania. Jako, że są to przedmioty wymagające okresowej wymiany, warto zastanowić się nad tym, czym powinien wyróżniać się dobrej jakości ręcznik, aby dobrze nam służył przez dłuższy czas. Na co zwrócić uwagę podczas ich kupowania?

Kupujemy ręczniki kąpielowe, łazienkowe i na basen

Podczas kupowania ręczników należy zwrócić uwagę na ich gramaturę, od której zależy chłonność. Gramatura to inaczej ciężar tkaniny, z której został wykonany ręcznik. Te od 400 GSM zajmują bardzo mało miejsca i ultra szybko schną, co świetnie sprawdza się na plaży i na basenie. Bez trudu można nosić je ze sobą w tobie czy plecaku.

Z kolei ręczniki z przedziału 450-500 GSM są najpopularniejsze. Charakteryzują się dużą chłonnością, szybko schną i są przyjemne w dotyku. Idealnie nadają się do codziennego użytku. Bardziej luksusowymi produktami są ręczniki o gramaturze powyżej 550 GSM, które są grube i przyjemne w dotyku, a ponadto bardzo wytrzymałe. Ich minusem jest długi czas schnięcia. Najczęściej można je spotkać w salonach SPA i w hotelach.

Wraz z rozpoczęciem sezonu wakacyjnego w supermarketach często pojawiają się ręczniki plażowe i kąpielowe w bardzo atrakcyjnych cenach i o zróżnicowanej kolorystyce. Warto zwrócić podczas ich kupowania nie tylko na gramaturę, ale także na wielkość. Te duże umożliwiają stworzenie parawanu w celu zmienienia przemoczonego ubrania. Powinny one bardzo dobrze chłonąć wilgoć. Ręcznik kąpielowy powinien być przyjemny w dotyku i umożliwiać owinięcie nim całego ciała.
Obserwuj nas:

Sieci handlowe