Pyszna i zdrowa kawa z samego rana, czyli jaka? (Media Markt)

22. 06. 2017

Centrum Handlowe Ferio Gaj Centrum handlowe
Kawa jest jednym z najpopularniejszych napojów, bez którego wiele osób nie wyobraża sobie rozpoczęcia dnia. Jej zadaniem jest pobudzenie nas do życia po nocnej regeneracji w postaci dodatkowego zastrzyku energii. Obecnie na rynku mamy szerokie pole do popisu, jeśli chodzi o rodzaj kawy. Sypana, rozpuszczalna, z ekspresu czy też parzona – możliwości jest mnóstwo. Bardzo ważne jednak jest nie tylko to jak kawa smakuje, ale także to, jak wpływa na nasz organizm i zdrowie. Która zatem będzie najzdrowsza?

Zdrowa kawa – czy to możliwe?

Bardzo popularna jest kawa rozpuszczalna, która niestety poddawana jest wielu procesom produkcyjnym zanim trafi na półkę sklepową. Wadą kawy rozpuszczalnej jest to, że producenci bardzo często dodają różne polepszacze i sztuczne substancje podczas jej produkcji. Co więcej, powstaje ona zazwyczaj z najgorszego rodzaju ziaren, o czym wielu z nas po prostu nie wie. Co ciekawe, obecnie można kupić nawet kawę liofilizowaną, która uważana jest za tą jedną z najlepszych. Charakteryzuje się ona bardzo szybkim i łatwym przygotowaniem.

Znacznie zdrowszą opcją jest kawa naturalna, czyli prażone nasiona krzewu kawowego. Można tutaj liczyć na wyjątkowy aromat oraz to, że nie zawiera ona żadnych ulepszaczy. Do jej przygotowania potrzebne są ekspres ciśnieniowy lub kawiarka. Najwięcej prozdrowotnych substancji zawierają całe ziarna, które mielimy tuż przed przyrządzeniem. W tym celu warto zainwestować także w młynek do kawy.

Obserwuj nas:

Produkty z centrum handlowego Centrum Handlowe Ferio Gaj

Popularne sieci handlowe

Miasta