Pracujesz przy biurku? Zacznij ćwiczyć i ciesz się zdrowiem! (GO Sport)

06. 11. 2017

Centrum handlowe: CH Auchan Łomianki
Codzienne siedzenie przez kilka godzin przy komputerze w pracy powoduje, że nadwyrężamy kręgosłup i kark, co w przyszłości może mieć poważne konsekwencje. Nie należy tego lekceważyć! Poznaj kilka ćwiczeń, dzięki którym poczujesz się lepiej i odzyskasz zdrowie!

Zacznij ćwiczenia od rozciągania mięśni klatki piersiowej, ponieważ podczas pracy przy komputerze garbimy się i znacznie je nadwyrężamy. Po wyprostowaniu pleców możemy mieć problem z prawidłowym złapaniem oddechu. W tym przypadku najlepiej zareagować od razu i wziąć się za rozciąganie. Lekceważenie tego problemu może spowodować ogromne konsekwencje.

Następnie trzeba zająć się bólami kręgosłupa i karku, które zaczną nam doskwierać jeżeli będziemy siedzieć na krześle w niewyprostowanej pozycji. Często wykonując jakieś pilne zadania na komputerze nie zwracamy uwagi na to jak siedzimy przy biurku. To duży błąd! Zaniedbanie prawidłowego funkcjonowania kręgosłupa i karku, może sprawić, że będziemy potrzebować pomocy rehabilitanta.

Nie można też zapomnieć o mięśniach pośladkowych, które znajdują się wokół kręgosłupa. Ból w dolnej części pleców pojawia się bardzo szybko, dlatego nie ma na co czekać. Trzeba zacząć wykonywać ćwiczenia rozciągające!

Regularne ćwiczenia rozciągające 3 razy dziennie po 30 minut, powinny sprawić, że będziesz cieszyć się zdrowym ciałem. Spróbuj!

Obserwuj nas:

Popularne sieci handlowe

Miasta