Pościel dziecięca – jak ją wybrać? (Chorten)

25. 06. 2017

Centrum Handlowe Tulipan Centrum handlowe
Wybieranie pościeli dziecięcej nie jest poważnym kłopotem. W takich sytuacjach trzeba tylko dokładnie wiedzieć, jakie wymiary ma kołdra i poduszka, z których korzysta maluch. Zwykle są to wymiary standardowe, bo dzięki temu producenci pościeli nie muszą zbytnio różnicować rozmiarów swoich produktów.

Dlatego pościel dziecięca oferowana jest kilku opcjach. Sprzedaje się pościele dla dzieci, które są jeszcze malutkie i śpią w łóżeczkach. Inne rozmiary ma pościel dla dzieci starszych. Dzieci, które korzystają z łóżek. 

Kłopot z wyborem pościeli dziecięcej może wiązać się nie tyle z jej rozmiarem, co ze wzorem. Obecnie wybór jest tak szeroki, że często podjęcie ostatecznej decyzji zabiera nieco czasu. W wielu przypadkach rodzice zwracają też uwagę na to, z jakiej tkaniny uszyta jest pościel. Dla dzieci raczej rzadko kupowana jest pościel satynowa. W większości przypadków komplety dziecięcej pościeli szyje się z bawełny lub kory. Wykorzystuje się też cienkie flanele. Pościele z takich tkanin są ciepłe i przyjemne w dotyku. Pościel z kory jest wytrzymała. Gdy wybiera się pościel dla starszych dzieci, często kupuje im się takie pościele, na których pojawiają się grafiki związane z ich ulubionymi postaciami z bajek. Często same dzieci wybierają sobie takie pościele, jeśli na zakupy udają się z rodzicami. 

Ceny pościeli z nadrukami z postaciami z bajek nie należą do najtańszych. Niekiedy taka pościel kosztuje tyle, co pościel satyna bawełniana dla dorosłych, choć ta dziecięca jest dużo mniejsza.

Obserwuj nas:

Produkty z centrum handlowego Centrum Handlowe Tulipan

Popularne sieci handlowe

Miasta