Otwarcie Ikea w Lublinie (IKEA)

26. 08. 2017

Centrum Handlowe Platan Centrum handlowe
Na ten moment mieszkańcy wschodniej Polski czekali długo. Wyczekiwany sklep sieci Ikea w tej części kraju miał swoje oficjalnie otwarcie 23 sierpnia podczas którego, oprócz klientów pojawiły się także władze Lublina i całego regionu. Byli oni świadkami przepiłowania drewnianego bala - odpowiednika tradycyjnej taśmy.

Klienci w czasie pierwszego dnia działalności mogli skorzystać z licznych atrakcji przygotowanych specjalnie na ten dzień. Wśród nich znalazły się warsztaty upcyklingu, będącego formą przetwarzania wtórnego odpadów oraz kreatywnego malowania na naczyniach. Dla chętnych zostały przeprowadzone warsztaty języka szwedzkiego, dzięki którym mieli oni okazje poznać podstawowe zwroty w języku naszych północnych sąsiadów. Program otwarcia obejmował także specjalnie przygotowane z myślą o dzieciach zajęcia. Najmłodsi mogli stworzyć swój własny wikiński strój i odkryć talenty plastyczne w czasie zajęć w pracowni zabawek. Co więcej, czekały na nich znane postacie ze szwedzkiej dziecięcej literatury - dzieci z Bullerbyn i rudowłosa Pipi Langstrumpf. Każdy z klientów mógł opuścić lubelski sklep Ikea z pamiątką w postaci zdjęcia z wikingiem. 

Nowo otwarta Ikea jest już dziewiątym sklepem szwedzkiej sieci w Polsce oraz drugim w kwestii zajmowanej łącznej powierzchni handlowej - wynosi ona blisko 34 tys. mkw. Rekrutacja do sklepu trwała rok i cieszyła się ogromną popularnością. Przez ten czas zatrudniono 240 osób na różnych stanowiskach. Swoich sił w rekrutacji spróbowało 5, 5 tys. osób, głównie z Lublina oraz pobliskich miast.

Obserwuj nas:

Produkty z centrum handlowego Centrum Handlowe Platan

Popularne sieci handlowe

Miasta