Mleko roślinne - dlaczego jest lepsze od krowiego?

27. 08. 2017

Centrum Handlowe Karolinka Centrum handlowe
Mleko roślinne jest idealnym zamiennikiem mleka krowiego. Cenione jest głównie przez alergików i wegetarian. Mleka roślinne produkowane są z orzechów lub nasion. Na sklepowych półkach najczęściej spotkamy orzechowe, sojowe, migdałowe, kokosowe, czy ryżowe.

Między sobą różnią się konsystencją, aromatem, składem, a także zastosowaniem. Mleko sojowe jako jedyne mleko roślinne posiada pełnowartościowe białko. Dodatkowo zawiera niewielką ilość kalorii, w przeciwieństwie do innych mlek. Jest także dobrym źródłem witaminy B, która jest potrzebna naszemu układowi nerwowemu. Dobrze sprawdza się na zimno, jak i na ciepło. Idealnie sprawdza się do przyrządzania napojów, gotowania i pieczenia. Uważać powinni alergicy, ponieważ soja lubi uczulać. Kolejnym ciekawym napojem jest mleko ryżowe, które najmniej alergizuje. Dodatkowo jest lekkostrawne.

Polecanym mlekiem jest również mleko owsiane, które zawiera dużo węglowodanów. Znajdziemy w nim także witaminy B. Sprawdza się przy budyniach czy napojach, a także do zagęszczania potraw. Jednak warto wiedzieć, że zwiera dużą ilość glutenu. Jednym z najlepszych mlek roślinnych jest mleko migdałowe, które posiada delikatnie słodki smak o orzechowym aromacie. W swoim składzie zawiera większą ilość wapnia. Zaletą jest dwa razy mniejsza kaloryczność od mleka krowiego. Często wykorzystywane jest jako zabielacz do kawy, czy herbaty. Kolejnym mlekiem jakie możemy spotkać w sklepie jest mleko kokosowe, które ma mocny aromat. Często używane do sporządzenia deserów, wypieków. Zawiera dużą zawartość kwasów tłuszczowych nasyconych, a także wysoką kaloryczność.

Obserwuj nas:

Produkty z centrum handlowego Centrum Handlowe Karolinka

Popularne sieci handlowe

Miasta