Meble ogrodowe na taras. Jakie wybrać?

11. 04. 2017

Wreszcie przyszła upragniona wiosna, a to oznacza, iż coraz więcej osób spędza czas na świeżym powietrzu. Przydomowy taras bądź ogród to najbardziej lubiane miejsca, w których można odpocząć, napić się kawy, poczytać książkę czy zrelaksować się w towarzystwie przyjaciół.

Jednak aby pobyt na świeżym powietrzu był prawdziwym relaksem, to należy zaopatrzyć się w odpowiednie meble ogrodowe, które powinny charakteryzować się nie tylko trwałością i estetyką, ale także dopasowaniem do konkretnej przestrzeni. Jakie wybrać meble ogrodowe? Na rynku dostępnych jest wiele modeli, spośród których każdy posiadacz tarasu lub ogrodu może wybrać coś dla siebie.

Meble ogrodowe wykonane z plastiku

Meble plastikowe są bardzo popularne, gdyż ich największą zaletą jest niska cena i duży wybór pod względem kolorystyki. Dodatkowo są one niezwykle lekkie i łatwe do utrzymania w czystości. Jednak ich największą wadą jest jakość - te najtańsze szybko ulegają zniszczeniu i często wyginają się pod wpływem zbyt dużego ciężaru.

Meble drewniane

Meble ogrodowe wykonane z drewna są niemal uniwersalne - pasują zarówno do architektury tradycyjnej, jak i tej bardziej nowoczesnej. Ich podstawową zaletą jest elegancki wygląd, stabilność oraz trwałość. Jednak w większości przypadków wymagają odpowiedniej konserwacji, gdyż zaniedbanie tej czynności może sprawić, iż szybko ulegną zniszczeniu. Dobrym rozwiązaniem są meble z drewna egzotycznego, które są trwałe, odporne na warunki atmosferyczne, pleśnie oraz różnego typu szkodniki.

Meble metalowe

Meble ogrodowe wykonane z metalu są solidne, trwałe i odporne na warunki atmosferyczne. Mogą być wykonane z aluminium (i wtedy pasują do architektury nowoczesnej) lub z żeliwa bądź stali (i w tym przypadku dobrze prezentują się w starych willach i domach przypominających dworki). Meble metalowe mogą ulegać korozji, dlatego należy zadbać o ich odpowiednie zabezpieczenie w postaci powłoki antykorozyjnej. Dodatkowo warto zakupić do mebli odpowiednie poduszki, gdyż siedzenie na twardym, chłodnym lub rozgrzanym metalu nie jest zbyt przyjemne.

Meble ogrodowe wykonane z włókien roślinnych

Meble wytwarzane z wikliny bądź rattanu od lat cieszą się niesłabnącą popularnością, gdyż ich niewątpliwą zaletą jest niebanalny wygląd i wygoda. W większości przypadków meble tego typu posiadają charakter kolonialny lub rustykalny, ale coraz częściej są one wytwarzane także w stylu nowoczesnym. Meble wykonane z włókien roślinnych są dosyć trwałe, jednak nie powinny ulegać zamoczeniu.

Wybór mebli ogrodowych to jeden z podstawowych elementów w urządzaniu ogrodu lub tarasu. To one w głównej mierze decydują o wygodzie, praktyczności i funkcjonalności przestrzeni, ale także o jej estetyce i ogólnym wyglądzie. Dlatego warto poświęcić trochę czasu na ich wybór i zdecydować się na taki zakup, który będzie cieszył przez kilka kolejnych lat.
Obserwuj nas:

Popularne sieci handlowe