Jakie buty wybrać na kamienistą plażę? (GO Sport)

03. 07. 2017

Galeria Kalisz Centrum handlowe
Buty na plażę to coraz popularniejsze rozwiązanie w przypadku osób, które wyjeżdżają na wakacje nad morze. Do niedawna takie buty uważane były za swego rodzaju fanaberię, a dzisiaj mają wielu zwolenników. Jak zatem wybrać dobre buty do wody?

Buty plażowe - po co?

Wiele osób dziwi się, że po plaży można chodzić w butach. Tymczasem na plażach, zwłaszcza kamienistych, nietrudno o uraz stopy i skaleczenie. Obecnie wiele plaż jest również zanieczyszczonych. Dlatego właśnie wymyślono buty na plażę, aby chronić stopy przed różnego rodzaju nieprzyjemnymi wypadkami. Co ciekawe, jeszcze kilka lat temu pod pojęciem obuwia plażowego rozumiano przede wszystkim klapki i sandały. Dzisiaj wybór butów do wody jest natomiast coraz większy.

Buty do wody i na plażę

Niestety obecnie wiele wybrzeży i plaż bywa mocno zanieczyszczonych. Często trafić można na szkło czy ostre kamienie. Dlatego nie ma co ryzykować skaleczenia czy urazu. O wiele lepszym rozwiązaniem wydaje się być zakup odpowiedniego obuwia przeznaczonego właśnie do wody i na plażę. Buty na plażę to nic innego jak buty nadające się do wypoczynku nad wodą. Można w nich spacerować po plaży, nawet kamienistej oraz wchodzić do wody.

Takie buty dobrze znoszą zanurzenie w wodzie i nie niszczą się pod wpływem wilgoci. Jednocześnie skutecznie chronią stopy przed ostrymi kamieniami, kłującym żwirem, różnego rodzaju zanieczyszczeniami i śmieciami, śliskimi powierzchniami oraz glonami czy jeżowcami. Korzyści z ich noszenia jest więc więcej niż się wydaje.

Obserwuj nas:

Produkty z centrum handlowego Galeria Kalisz

Popularne sieci handlowe

Miasta