Jaki alkohol i napoje podać do grilla? (Gler)

16. 05. 2017

Centrum handlowe: Galeria Łódzka
Przygotowanie porządnego grilla wbrew wszelkim opiniom, wcale nie jest zadaniem takim prostym, jakby to mogło wydawać się na pierwszy rzut oka. Bardzo wiele osób, skupia się wyłącznie na daniach grillowych i przekąskach, zapominając całkowicie o napojach, bez których jak wiadomo, żadna impreza nie może być udana.

Z niniejszego artykułu dowiedzą się Państwo, jakie napoje wybrać, aby nasz grill zaspokoił oczekiwania nawet najbardziej wybrednych gości.

Jakie napoje najlepiej sprawdzą się do dań grillowych?

W Polsce zdecydowany prym wiodą napoje typowo imprezowe, czyli przede wszystkim różnorodne napoje alkoholowe (piwo, drinki). Bardzo często sięgamy również po soki owocowe, wodę mineralną oraz napoje gazowane. Na grillach nie może zabraknąć również aromatycznej kawy lub herbaty. Do grilowanych mięs doskonale pasują także wina, jednak wiele osób może mieć tutaj poważny problem z doborem odpowiedniego koloru wina.

Jakie wino do grilla?

Kolor wina zależy oczywiście od rodzaju mięsa. Wino czerwone doskonale sprawdzi się w sytuacji, kiedy podawać będziemy steki, żeberka, czy też bardzo popularną w ostatnim czasie polędwicę wołową. Białe wino z kolei powinno podawać się do grillowanego kurczaka, ryb, albo do różnorodnych owoców morza. Podczas grillowania warto wypróbować również wino masujące.

Koktajle owocowe

Do wiosenno-letniego nastroju oraz letniego spotkania ze znajomymi na świeżym powietrzu, doskonale pasują również koktajle owocowe. Jeżeli przygotujemy pyszne smoothie z świeżych owoców, to z pewnością mile zaskoczymy naszych gości. Warto wyposażyć się w dobry blender, dzięki któremu przygotowanie koktajlu owocowego będzie czystą przyjemnością.

Obserwuj nas:

Produkty z centrum handlowego Galeria Łódzka

Sieci handlowe