Jak zaoszczędzić na zakupach spożywczych? (Grosik)

09. 05. 2017

Wydatki na zakupy spożywcze stanowią dość dużą część wszystkich kosztów w gospodarstwie domowym. Oszczędzanie nie jest rzeczą szczególnie prostą, jednak stosując pewne tricki, każdy jest w stanie zaoszczędzić sporą część domowego budżetu.

Poniżej przedstawiamy proste sposoby na oszczędzanie na zakupach spożywczych.

Porównuj ceny

Jedzenie nie musi być takie drogie, jak nam się wydaje. Aby płacić za nie mniej wystarczy po prostu wyrobić w sobie nawyk porównywania cen produktów w różnych sklepach. Niekoniecznie przecież trzeba wszystkie rzeczy kupić w jednym sklepie. Czasem warto wybrać się do kilku, w każdym biorąc z półek najtańsze produkty, jakich potrzebujemy.

Obserwuj promocje

Warto także sięgnąć do gazetek promocyjnych, by móc załapać się na ciekawe promocje. Pozwalają one sporo zaoszczędzić. Promocje zdarzają się niemalże na wszystko, a na jedzenie szczególnie. Zamiast przepłacać, lepiej spędzić chwilę na przeglądaniu ulotek i gazetek promocyjnych znanych sklepów.

Kupuj większe ilości

Doskonałym pomysłem na zaoszczędzenie jest również kupowanie jedzenia w większej ilości. Dotyczy to zarówno żywności sypkiej, pakowanej w kilkukilogramowe worki, jak i innych produktów spożywczych. Często sklepy oferują także promocje typu "3 w cenie 2" lub "kup trzy, a czwarty otrzymasz za pół ceny". Są to doskonałe okazje do podreperowania domowego budżetu.

Oprócz powyższych rad, warto pamiętać również o tym by nie kupować dużej ilości produktów o krótkiej dacie ważności, gdyż możemy nie zdążyć ich zjeść. Sporo zaoszczędzić można także, jeśli już w domu przygotujemy porządną listę zakupów.

Obserwuj nas:

Popularne sieci handlowe