Jak przygotować mieszkanie do zimy? (Leroy Merlin)

03. 11. 2017

Centrum handlowe: Arkadia
Wieczory stają się coraz dłuższe a już niedługo za naszymi oknami pojawi się pierwszy śnieg. Zima jest wymagającą porą roku, do której powinno się odpowiednio przygotować. Przygotowania do zimy to nie tylko zmiana kół w samochodzie oraz schowanie letnich sukienek w głąb szafy. Aby móc spokojnie i komfortowo spędzić tę porę roku warto zwrócić uwagę także na nasz dom i otoczenie.

Zima to czas, kiedy wolne chwile spędzamy zazwyczaj w domu pod kocem z książką lub ulubionym serialem. Aby móc w pełni cieszyć się urokami zimowego lenistwa należy przygotować nasz dom na tą porę roku. Podpowiadamy, jak to zrobić.

Uszczelnij okna i drzwi – to miejsca w których z wnętrza wydostaje się największa ilość ciepła. Jeśli zauważysz przepływ powietrza przy framugach lub krawędziach okien to powinieneś zastanowić się nad instalacją uszczelek, które zapobiegną wydostawaniu się ciepłego powietrza na zewnątrz domu.

Schowaj meble ogrodowe i narzędzia – jeśli chcesz, aby narzędzia i wygodne meble ogrodowe służyły Ci także w nadchodzącym roku to przed nadejściem zimy powinieneś odpowiednio je zabezpieczyć. Warto pomyśleć także o miejscu w którym przechowasz kosiarkę i grill.

Popraw efektywność kaloryferów – postaraj się wygospodarować przestrzeń wokół kaloryferów tak, aby generowane przez nie ciepło mogło objąć całe pomieszczenie. Firany i zasłony na czas zimy warto zmienić na krótsze, które nie będą zasłaniały grzejników.

Obserwuj nas:

Popularne sieci handlowe

Miasta